Szczerbiński na testach w bolidzie GP3

Patryk Szczerbiński bierze  udział w testach serii GP3 w zespole Marussia Manor Racing. Zawodnik prezentuje swoje umiejętności na hiszpańskim  torze  Jerez

GP3 to seria wyścigowa, której celem jest rozwijanie umiejętności i talentu młodych zawodników, którzy w przyszłości mają trafić do grona najlepszych na świecie. Wszystkie wyścigi serii GP3 towarzyszą europejskim Grand Prix Formuły 1, co daje młodym kierowcom możliwość zdobycia cennego doświadczenie w środowisku królowej motosportu.

Patryk Szczerbiński testuje od wczoraj w zespole Marussia Manor Racing, który został utworzony przy Marussia F1 Team startującym w Mistrzostwach Świata Formuły 1! Założycielem obu zespołów jest John Booth.

Ze stajni Marussia Manor Racing wyszło wielu utalentowanych kierowców, między innymi Kimi Raikkonen i Lewis Hamilton, którzy odnoszą obecnie ogromne sukcesy ścigając się w czołowych zespołach Formuły 1.

Testy w Jerez będą składać się w sumie z czterech sesji treningowych. Biorą w nich udział wszyscy zawodnicy aspirujący do startów w przyszłorocznej edycji wyścigów GP3. Ten malowniczy tor, na którym w przeszłości wielokrotnie odbywały się wyścigi F1, położony jest na południu Hiszpanii, niedaleko miejscowości Jerez de la Frontera.

Patryk Szczerbiński:

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że będę mógł ponownie zasiąść za kierownicą bolidu. Nie ukrywam, że testy w GP3 to duże wyróżnienie, a zarazem wyzwanie. Udany sezon w Porsche Supercup zaprocentował. Na pewno dam z siebie wszystko i pokażę, że w bolidzie jestem naprawdę szybki.

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Dolnośląski | Mistrzowski finał w Polanicy

Latvala kierowcą Volkswagena

Rajd Maroka | Ruta wyżej od Hołka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.