Rajd Dolnośląski | Kajetanowicz: Lubię walczyć w trudnych warunkach

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, którzy zdominowali tegoroczne rozgrywki i na 2 rundy przed końcem sezonu wywalczyli tytuł Mistrzów Polski, przygotowują się do Rajdu Dolnośląskiego

W tegorocznej rywalizacji postawili już "kropkę nad i" zwycięstwem w Rajdzie Koszyc, a do okazałej listy osiągnięć w sezonie 2012 mają szansę dodać jeszcze szósty triumf w sezonie. Walka na dolnośląskich oesach z pewnością będzie zacięta, bo tylko Kajetanowicz jest pewny końcowego wyniku, a szanse na tytuł wicemistrza ma aż 5 zawodników.

Kajetan Kajetanowicz:

Kocham rajdy i rywalizację. Pasja powoduje, że już przed zawodami przeżywam niezwykłe emocje, które wywołują we mnie pełną mobilizację. Poziom motywacji przed każdym rajdem nabiera nowego znaczenia, szczególnie teraz, gdy jesteśmy pewni, że mistrzowski tytuł zostaje w naszych rękach. Przed Rajdem Dolnośląskim jestem zmotywowany nie tylko z powodu kibiców, którzy licznie dopingują nas przy odcinkach specjalnych, nie tylko dlatego, że to już ostatnia runda w sezonie, ale przede wszystkim dlatego, że lubię walczyć w trudnych warunkach, które z pewnością czekają na nas w górach wokół Kotliny Kłodzkiej.

Jarek Baran:

Mam wrażenie, że czas biegnie za szybko. Zaledwie "wczoraj" startowaliśmy do Rajdu Lotos Baltic Cup - pierwszej rundy tegorocznych Mistrzostw, a już przed nami ostatni ich akcent. Rajd Dolnośląski to kilka doskonale sprawdzonych odcinków - począwszy do zwariowanych 10 kilometrów na trasie z Nowej Bystrzycy do Mostowic. Na dokładkę mamy "stare - nowe" odcinki Wilkanów i Domaszków, które częściowo pamiętamy z ośnieżonej scenerii zimowego Rajdu Dolnośląskiego. Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się drugi etap z szybkimi i bardzo technicznymi odcinkami: Kolonia Gaj, Dębowina oraz Radkowska Perła. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i w pięknej, jesiennej scenerii będziemy świadkami pasjonującej walki - do zobaczenia w Polanicy-Zdroju.

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Maroka | Hołowczyc wygrał kolejny etap

Rajd Dolnośląski | W Polanicy zakończy się sezon

Rajd Dolnośląski | Kto zwycięży w Citroënie?

Więcej o:
Copyright © Agora SA