Rajd Dolnośląski | Kto zwycięży w Citroënie?

Tak wyrównanej rywalizacji nie było w całej dotychczasowej historii Citroën Racing Trophy Polska. Przed ostatnią rundą programu - 22. Rajdem Dolnośląskim, dwie czołowe załogi startujące Citroënami DS3 R3, dzieli zaledwie jeden punkt!

Tak oto na Ziemi Kłodzkiej rozstrzygnie się trwająca od początku sezonu zacięta walka pomiędzy broniącym tytułu Janem Chmielewskim pilotowanym przez Jakuba Gerbera a ambitnie ich atakującym Szymonem Kornickim z Robertem Hundlą na prawym fotelu.

Chmielewski ciągle wokół rajdów

Jan Chmielewski jest bardzo doświadczonym kierowcą - startuje w cyklu Citroën Racing Trophy Polska od jego początków w 2009 roku. Rok wcześniej krakowski kierowca zdobył pierwsze miejsce w C2 R2 Teams' Challenge, które było prekursorem obecnego programu.

Chmielewski ma za sobą poprzedni i obecny sezon w Citroënie DS3 R3, więc zna wszystkie tajniki tego mistrzowskiego samochodu. Jest jednym z niewielu polskich zawodników, którego całe życie obraca się wokół rajdów. Sam stara się organizować cały zespół i dopinać budżet.

Jego celem jest zdobycie w przyszłości tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej RSMP. Jego pilot, Jakub Gerber również ma na swoim koncie wiele kilometrów oesowych i spore doświadczenie.

Wspólnie tworzą doskonałą załogę, w której łączą się żywiołowość i szybkość kierowcy ze spokojem i opanowaniem pilota. Na pewno będą walczyć zarówno o zwycięstwo w tegorocznym Citroën Racing Trophy Polska jak i o najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Kornicki narzuca wysokie tempo

Szymon Kornicki z Robertem Hundlą tworzą załogę już drugi sezon. Citroënem DS3 R3 dysponują od początku tego roku, więc również mieli okazję poznać wszystkie jego możliwości. Ich cechą charakterystyczną jest to, że od początku rajdu narzucają wysokie tempo i starają się nie zwalniać do mety.

Szymon nie miał jeszcze okazji poznać smaku zwycięstwa w końcowej klasyfikacji programu, więc postawi wszystko na jedną kartę i jak zwykle ostro ruszy do boju od pierwszego oesu. Zawsze jest dobrze przygotowany do każdej imprezy, zarówno pod względem sprzętowym, organizacyjnym jak i fizycznym.

Podobnie jego pilot Robert, który w rajdach startuje od 1999 roku. Zasiadał na prawym fotelu u wielu znanych kierowców i ma na koncie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej rajdów do Mistrzostw Polski oraz tytuły Mistrza Słowacji zarówno w klasach jak i w klasyfikacji generalnej. Możemy być pewni, że zrobią wszystko, aby to im przypadło pierwsze miejsce w Citroën Racing Trophy Polska.

Bez szans na zwycięstwo

Pozostałe trzy załogi, co prawda nie mają już szans na końcowe zwycięstwo, ale na pewno będą ambitnie walczyć o trzecie miejsce na podium w tegorocznej rywalizacji.

Największe szanse mają Radosław Raczkowski z Łukaszem Gwiazdą, załoga trzeciego Citroëna DS3 R3. Ich plany na ten sezon, w którym zadebiutowali w Mistrzostwach Polski, zakładały poznawanie samochodu i stopniowe zbliżanie się w wynikach do bardziej doświadczonych kolegów. Teraz przed ostatnią rundą mogą powiedzieć, że cel ten zrealizowali, czego dowodem może być wygrany w klasyfikacji grupy R, ostatni oes Rajdu Polski, szutrowej rundy Mistrzostw Europy.

Reszta ma trudniej

Nieco trudniej mają dwie załogi mniejszych Citroënów C2R2 MAX, Tomasz Gryc z Michałem Kuśnierzem oraz Tomasz Żerebecki z Maciejem Machelą.

Ich samochody dysponują mniejszą mocą niż turbodoładowane deesy, ale w tym sezonie wiele razy pokazywali, że są wyjątkowo szybcy. Gryc z Kuśnierzem mają na swoim koncie kilka wygranych oesów w grupie R oraz zwycięstwa w klasie 5-tej a Żerebecki z Machelą triumfowali w CRTP w zagranicznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdzie Koszyc.

Pewnym jest, że na ostatniej tegorocznej rundzie Citroën Racing Trophy Polska, która rozegra się na 13-tu asfaltowych oesach 22 Rajdu Dolnośląskiego, nasze załogi po raz kolejny stworzą wspaniałe widowisko, które od lat stanowi główną siłę rywalizacji zarówno w naszym krajowym czempionacie, jak i w innych zagranicznych mistrzostwach, bo Citroën Racing Trophy rozgrywane jest w aż dziesięciu różnych krajach Europy!

Klasyfikacja Citroën Racing Trophy Polska 2012 przed Rajdem Dolnośląskim

1. Chmielewski/Gerber DS3 R3 35 pkt 2. Kornicki/Hundla DS3 R3 34 pkt 3. Raczkowski/Gwiazda DS3 R3 16 pkt 4. Żerebecki/Machela C2R2 MAX 13 pkt 5. Gryc/Kuśnierz C2R2 MAX 13 pkt 6. Cerny/Kohout (CZ) DS3 R3 10 pkt

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Maroka | Hołowczyc spadł, Ruta przyśpieszył

Rajd Dolnośląski | W Polanicy zakończy się sezon

Rajd Sardynii | Kościuszko jedzie po mistrzostwo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.