Rajd Polski | Bouffier w "zerówce"

Trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier będzie pełnił rolę "zerówki" na 69. Rajdzie Polski. Szutrowe oesy będzie przecierał debiutującym na rajdowych trasach Peugeotem 208 R2--

Najnowszy rajdowy Peugeot - model 208 R2- zostanie zaprezentowany podczas 69. Rajdu Polski. Samochód w najbliższych latach będzie pełnił ważną rolę w sportowej ofercie francuskiej marki. Stanie się  jednym z pierwszych szczebli w karierze młodych kierowców rajdowych.

Jego atutami są niskie koszty eksploatacji oraz łatwość prowadzenia. Samochód napędza silnik o pojemności 1.6-litra o mocy 185 KM i momencie obrotowym wynoszącym 190 Nm. Osiągi jednostki napędowej przenosi na koła sekwencyjna, 5-biegowa skrzynia biegów.

Kierowcą, który poprowadzi bojową "dwieścieósemkę" w debiucie na naszych krajowych trasach będzie Bryan Bouffier, zwycięzca wielu rund RSMP i trzykrotny mistrz Polski. Posiadający ogromne doświadczenie rajdowe Francuz będzie pełnił rolę "zerówki" przecierając szutrowe oesy.

Auto z numerem "0" jest ostatnim z pojazdów funkcyjnych i ma za zadanie sprawdzać stan zabezpieczenia odcinka specjalnego przejeżdżając po jego trasie na kilka minut przed załogami startującymi w rajdzie.

Wybór Rajdu Polski do prezentacji 208 R2 był oczywisty - to największy, najbardziej prestiżowy i widowiskowy rajd w naszym kraju, a ponadto nasz rodzimy rynek jest dla francuskiej marki bardzo istotny. Dla Bryana Bouffier będzie to pierwszy start w rundzie RSMP od Rajdu Koszyc 2011 oraz pierwszy występ w polskim rajdzie od zeszłorocznej Barbórki Warszawskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Polski | Rekordowo na liście zgłoszeń

Rajd Polski | Kościuszko wystartuje Fiestą RRC

Kia Lotos Race | 16-latek mistrzem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.