Rajd Polski | Rekordowo na liście zgłoszeń

54 załogi widnieją na liście zgłoszeń 69.Rajdu Polski. Na starcie w Mikołajkach pojawi się cała polska czołówka oraz 10 załóg zagranicznych. Zawody już dawno nie miały tak interesującej i zapowiadającej wielkie emocje obsady

69. Rajdu Polski to 10. runda mistrzostw Europy oraz 6. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Do Mikołajek przyjeżdża między innymi fabryczny team Skody, którego barw będzie tym razem bronił fiński duet Esapekka Lappi i Janne Ferm. 21-letni Fin został w tym roku mistrzem swojego kraju po wygraniu wszystkich siedmiu rajdów wchodzących w skład championatu i odnotował jednocześnie najlepsze czasy na 70 procentach odcinków specjalnych !

Szutrowe oesy to żywioł Lappi'ego i pokazał to również w tegorocznym Rajdzie Finlandii, w którym uzyskiwał czasy porównywalne z rezultatami Sebastiena Ogier'a.

Na mazurskich szutrach wystartuje także lider mistrzostw Bliskiego Wschodu Abdulaziz Alkuwari z Kataru ze swoim irlandzkim pilotem Killianem Duffy'm, Antonin Tlustak i Jan Cerny z Czech, Karl Kruuda z Estonii czy Dominykas Butvilas z Litwy.

Wrażeń nie tylko sportowych powinien dostarczyć start ukraińskiej modelki Inessy Tuszkanowej, którą tym razem zobaczymy nie na wybiegu, ale za kierownicą Mitsubishi Lancera Evolution.

Pretendentów do końcowego sukcesu nie brakuje także wśród polskich zawodników. Kajetan Kajetanowicz, który już po raz trzeci z rzędu zapewnił sobie tytuł mistrza kraju ma również szansę na podobne osiągnięcie w Rajdzie Polski.

Popularny Kajto triumfował bowiem na mazurskich szutrach w dwóch poprzednich edycjach polskiego klasyka. Do grona faworytów zalicza się także Michał Sołowow, wicelider klasyfikacji mistrzostw Europy.

Na starcie w Mikołajkach zobaczymy również Michała Kościuszko, Michała Bębenka, Tomasza Kuchara i Krzysztofa Hołowczyca. Ten ostatni wygrał we wrześniu rundę pucharu świata, terenowy rajd Baja Poland i ma szansę na drugi sukces w tym miesiącu, tym razem w Rajdzie Polski.

Olsztynianin triumfował w tej imprezie trzykrotnie i brakuje mu jednego zwycięstwa do wyrównania rekordu Sobiesława Zasady, który czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Wśród pilotów inny rekord należy do Macieja Wisławskiego, który w Rajdzie Polski wystartuje po raz 26-ty !

Informacje na temat rajdu przekazali dziennikarzom podczas konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Motorowego - Andrzej Witkowski, prezes Automobilklubu Polski - Romuald Chałas, burmistrz Mikołajek - Piotr Jakubowski oraz dyrektor rajdu - Tomasz Bartoś. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również  znani zawodnicy: Maciej Wisławski, Xavier Panseri oraz Grzegorz Grzyb.

Prezes PZM w serdecznych słowach podziękował także wszystkim sponsorom i patronom rajdu, bez których udziału zorganizowanie tak wielkiej, międzynarodowej imprezy sportowej nie byłoby możliwe.

Andrzej Witkowski poinformował również, że gościem specjalnym 69.Rajdu Polski będzie Michele Mouton, która sprawuje pieczę nad rajdami mistrzostw świata z ramienia FIA.

Kibicom rajdowym popularna "Mutonka" znana jest także ze swoich osiągnięć sportowych, a przede wszystkim tytułu wicemistrzyni świata w sezonie 1982. Jej przyjazd będzie z pewnością stanowił okazję do rozmów na temat starań organizatorów o awans Rajdu Polski do cyklu mistrzostw świata.

Zobacz listę zgłoszeń - 6. Runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Zobacz listę zgłoszeń - European Rally Championship

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Polski | Kościuszko wystartuje Fiestą RRC

Rajd Asturii | Smutek w Oviedo

Kia Lotos Race | 16-latek mistrzem

Więcej o:
Copyright © Agora SA