Kia Lotos Race | Łacisz i Mirecki przed wielkim starciem

Lider tabeli mistrzostw - Bartłomiej Mirecki - ustawi jutro swoją Kia Picanto na pierwszym polu startowym. Obok niego, z frontowego rzędu ruszy Filip Tokar, czwarty obecnie w tabeli sezonu ale tracący do lidera 73 punkty

Druga sesja kwalifikacyjna odbyła się przy identycznej pogodzie jak pierwsza, na suchym i słonecznym torze. Mirecki i Tokar od pierwszych okrążeń narzucili wysokie tempo. Najpierw liderem stawki był Michał Dobrowolski, później wyprzedził go Tokar, ale kropkę nad i postawił 16-latek z Częstochowy, który po raz drugi w tym sezonie ruszy z pole position.

Po drugim, 20-minutowym treningu czasowym widać było jak wyrównana zrobiła się stawka kierowców rywalizujących w tegorocznych Mistrzostwach Polski Kia Picanto. Zaledwie sekunda różniła zdobywcę pierwszego pola startowego od 11 w tabeli Zbigniewa Łacisza.

Wicelider mistrzostw w Brnie ma kłopoty ze swoim samochodem i nie może trafić z odpowiednimi ustawieniami auta. Kosztuje go to sporo, bowiem do decydującej rozgrywki o tytuł i główną nagrodę Kia Lotos Race, ruszy dopiero z piątej linii.

Co prawda "profesor" Łacisz już wielokrotnie udowadniał, że potrafi wyprzedzać w czasie wyścigu nawet z odleglejszych pozycji, ale sam już mówi, że jest to coraz trudniejsze zadanie. Drugi rząd startowy przypadł duetowi finalistów z konkursu Kia Lotos Race 2011. Michał Dobrowolski ruszy z trzeciego pola, a Grzegorz Kubat z czwartego.

Nie wszystkim sesja kwalifikacyjna poszła aż tak bezproblemowo. Ze żwirem poza torem zapoznali się Maciej Dreszer (16 pole na starcie) i Marcin Maliszewski (ruszy mimo tej przygody z 9 pola).

W sobotę start do pierwszego wyścigu Kia Lotos Race jest zaplanowany na 12.05, a po godzinie 14 powinniśmy już znać nazwisko nowego Mistrza Polski Kia Picanto sezonu 2012.

Wyniki po sesji kwalifikacyjnej w Brnie

Kia Lotos RaceKia Lotos Race fot Kia Lotos Race fot Kia Lotos Race

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Lotos Race | Rozstrzygnie ostatnia runda

Kia Lotos Race | Rośnie apetyt na zwycięstwo!

Wywiad | Łacisz - profesor od Kia Lotos Race

Więcej o: