Kia Lotos Race | Rośnie apetyt na zwycięstwo!

Za nami już prawie cały sezon rywalizacji w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto. W tym roku zawodnicy dwukrotnie rywalizowali w Poznaniu. Ścigali się także  w Niemczech, Austrii i na Słowacji. Teraz przed nimi finałowa rozgrywka w Brnie

Początek na  "Lausitzring"

Puchar Kia Lotos Race ruszył na początku maja na niemieckim torze Eurospeedway Lausitz. Zwycięstwami podczas pierwszej rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto podzielili się Zbigniew Łacisz i Damian Łata.

Dwa pełne dramaturgii wyścigi rozgrzały kilkadziesiąt tysięcy widzów jacy zdecydowali się pozostać na trybunach, po odrobinę monotonnym wyścigu serii DTM.

Łacisz triumfował na Red Bull Ringu

Druga runda, rozegrana została dwa tygodnie później na torze Red Bull Ring w Austrii. Tutaj swój talent po raz kolejny odsłonił Zbigniew Łacisz. To on  dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Kierowca z Gliwic pozostawił za sobą w pierwszym biegu Michała Dobrowolskiego i Bartłomieja Mireckiego, w drugim Filipa Tokara i ponownie Mireckiego. Dwa zwycięstwa w Austrii dały mu także pozycję lidera klasyfikacji generalnej Kia Lotos Race.

Wreszcie Poznań

Wraz z końcem czerwca przyszła wreszcie kolej na rywalizację na rodzimym torze w Poznaniu. Tutaj pierwsze miejsca padły łupem Michał Dobrowolskiego i Bartłomieja Mireckiego. Podium w pierwszym wyścigu trzeciej rundy uzupełnili Zbigniew Łacisz i Grzegorz Kubat, a w drugim ponownie Łacisz i Damian Łata.

Po  ściganiu w Poznaniu liderem klasyfikacji generalnej nadal pozostawał Zbigniew Łacisz. Wyprzedzał Filipa Tokara  i Bartka Mireckiego.

Faworyci polegli pod Bratysławą

Czwartą rundę Kia Lotos Race rozegrano na torze Slovakiaring pod Bratysławą, w połowie sierpnia. Faworyci i liderzy zaliczyli bardzo nieudany weekend, ale ich niepowodzenie dało szansę innym na świętowanie.

Kłopoty techniczne dosięgły m.in. Zbigniewa Łacisza. W pierwszym wyścigu triumfował Michał Dobrowolski. Za nim dojechali Stanisław Kostrzak i Jakub Sudoł. Potem wygrał Jakub Sudoł, a drugie miejsce zajął Bartłomiej Mirecki. Trzeci był Stanisław Kostrzak.

Największe powody do radości miał natomiast 16-letni Bartłomiej Mirecki, który dzięki solidnej zdobyczy punktowej objął pierwszą pozycję w tabeli sezonu, wyprzedzając o 5 pkt. Zbigniewa Łacisza. Na trzecie miejsce awansował natomiast Damian Łata.

Mirecki obronił się w Poznaniu

Zwycięstwa w kolejnym starciu w  Poznaniu przypadły Zbigniewowi Łaciszowi i Stanisławowi Kostrzakowi. Liderem klasyfikacji generalnej z 2 pkt. przewagi nad Łaciszem pozostał jednak Bartłomiej Mirecki. Podczas piątej rundy Mirecki dwukrotnie stawał na podium. Raz na drugim, a raz na trzecim miejscu.

Trzecie miejsce w pierwszym wyścigu zajął Michał Gadomski. A później drugie uzupełnił Grzegorz Kubat.

Bardzo cieszę się z tego, że udało mi się utrzymać pozycję lidera - mówił po wyścigach Bartłomiej Mirecki. - W Brnie będę musiał atakować od samego początku do końca, aby utrzymać prowadzenie. Oczywiście nie za wszelką cenę, bo jeden nieukończony wyścig przekreśla praktycznie szanse na zwycięstwo, ale moim celem z pewnością będzie wygrana.

Wszystko rozstrzygnie się w Brnie

Przedostatnia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto w Poznaniu zaostrzyła jeszcze apetyty zawodników i kibiców przed finałową rozgrywką. Teraz wszystko rozstrzygnie się w Czechach.

Ostatnia runda tegorocznych zmagań Kia Lotos Race zostanie rozegrana 22 września na Automotodromie w Brnie i tam także poznamy pierwszego Mistrza Polski Kia Picanto 2012.

ZOBACZ TAKŻE:

Wywiad | Łacisz - profesor od Kia Lotos Race

Kia Lotos Race | Tor Slovakiaring - filmy

Kia Lotos Race | Wszystko rozstrzygnie się w Brnie

Więcej o:
Copyright © Agora SA