Rajd Polski | Kościuszko wystartuje Fiestą RRC

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po raz pierwszy w tym sezonie wystartują na rodzimych trasach. Na 69. Rajd Polski szykują  Forda Fiestę RRC

Start w Rajdzie Polski,10. rundzie Mistrzostw Europy, będzie dla załogi Lotos Dynamic Rally Team rozgrzewką przed kolejnym rajdem szutrowym rozgrywanym w Mistrzostwach Świata.

Michał i Maciek w Mikołajkach wystartują samochodem Ford Fiesta RRC.

Tegoroczny Rajd Polski jest pierwszą z rund Mistrzostw Europy, która wprowadza odcinek kwalifikacyjny zamiast testowego. Taka alternatywa pojawiła się po raz pierwszy w tym sezonie w mistrzostwach świata, w rajdach o luźnej nawierzchni.

Dzięki kwalifikacjom na torze w Mikołajkach zawodnicy mogą wybrać swoją pozycję na starcie podczas pierwszego dnia zawodów. Podczas dwóch dni rajdu załogi będą miały do przejechania 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 233 kilometrów.

Michał Kościuszko:

Start w tegorocznym Rajdzie Polski to dla nas doskonała okazja do zaprezentowania się przed polską publicznością, a także do ostatniego treningu przed kluczową dla nas rundą Mistrzostw Świata. Jestem bardzo zadowolony, że po raz pierwszy zasiądę za kierownicą Forda Fiesty RRC właśnie na mazurskich szutrowych trasach. Fiesta zawsze dawała mi mnóstwo frajdy z jazdy, a po ostatnich testach z Markko Martinem i startem we Włoszech wybór ten nasuwał się wręcz automatycznie. Mam nadzieję, że start tym samochodem dostarczy kibicom ciekawych emocji, a nam wielu niezapomnianych wrażeń z jazdy.

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Wielkiej Brytanii | Oleksowicz dostał cenną naukę

Baja Poland | Hołek pokonał światową czołówkę!

Kia Lotos Race | Wszystko rozstrzygnie się w Brnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.