Kubica znów zaliczył "dzwona"

Jeszcze nie rozpoczął się dla nich Rallye di San Martino di Castrozza e Primiero, a Robert Kubica i Jakub Gerber już mają przygodę na koncie. Załoga wypadła z trasy na odcinku testowym

Start Trofeo Rally Asfalto w ramach Rallye di San Martino di Castrozza e Primiero dziś po godz. 20-tej.

A przed południem  Robert Kubica i Jakub Gerber już zaliczyli przygodę. Podczas odcinka testowego Subaru Impreza z belgijskiej firmy  First Motorsport wpadła do rowu. "Dzwon" był niegroźny. Załodze nic się nie stało, a samochód doznał drobnych uszkodzeń.

Nie ma zatem obaw, Kubica i Gerber staną wieczorem na stracie zawodów. Dziś przed nimi jedna próba, pobliżu ośrodka narciarskiego w San Martino. Odcinek ma tylko 1,90 km.

W sobotę, 15 września zawodnicy pokonają dwie pętle z oesami  "Manghen" (15.21 km, start o godzinie 10:00 i 14:25) i "Val Malene" (26.87 km, start o 11:00 i 15 : 25). Meta i rozdanie nagród w San Martino na piazza Sass Maor o 17:30.

Kierowcy rywalizujący w mistrzostwach Włoch, podczas Rallye di San Martino di Castrozza e Primiero, zmagania rozpoczęli już dzisiaj. Pokonają o 6 oesów więcej od Trofeo Asfalto, w którym będzie ścigał się Kubica.  Przejadą o trasę dłuższą o ponad 66 km.

ZOBACZ TAKŻE:

Fumata bianca, habemus Kubica!

Baja Poland | Hołek pokonał światową czołówkę!

Rajd to dla Kubicy rehabilitacja

Więcej o:
Copyright © Agora SA