Baja Poland | Świetny występ Ruty!

Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski zajęli wysoką 4. pozycję w klasyfikacji łącznej Baja Poland. Zespół jednocześnie zakończył rajd na 3. miejscu w klasyfikacji Pucharu Strefy Europy Centralnej oraz na 2. w Mistrzostwach Polski

Baja Poland była eliminacją Pucharu Świat w Rajdach Terenowych FIA, a także Pucharu Strefy Europy Centralnej oraz Mistrzostwa Polski.

Do trzeciego dnia zmagań na Baja Poland załoga Orlen Team Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski przystąpiła z szóstej pozycji. W palnie dnia figurowały dwa odcinki specjalne każdy po 79 km.

Szymon rozpoczął równo. Na pierwszej próbie sportowej doszło do awarii tylnego mostu w samochodzie Władimira Wasiliewa, a 8 kilometrów przed metą w rajdówce Borisa Gadasina zerwał się pasek prądnicy. Rosjanin stanął i wówczas wyprzedził go Szymon Ruta.

Szymon RutaSzymon Ruta fot. Orlen Team Szymon Ruta:

Jesteśmy po drugim rajdzie typu Cross-Country w naszej karierze i jednocześnie pierwszym starcie prawdziwym mocnym autem. Od razu zgraliśmy się z maszyną i zaczęliśmy robić dobre czasy Oesowe. Samochód jest niesamowicie wytrzymały, może skakać na duże odległości i bardzo dobrze reaguje na polecenia wydawane mu przez kierowcę. Dodatkowo wspaniale przyjmuje wyboje. Niejednokrotnie myślałem, że to mój kręgosłup nie wytrzyma przeciążeń, kiedy auto amortyzowało przeszkody. Jestem również bardzo zadowolony z dostarczonego nam serwisu. Wszystko było przygotowane jak należy. Popełniliśmy kilka błędów na wymagających partiach przeprawowych, szybciej jechałem w miejscach bardziej przypominających rajdy konwencjonalne. Nawiązaliśmy walkę z wieloma kierowcami ze światowej czołówki w naszym pierwszym starcie, w którym mogliśmy się z nimi zmierzyć. Na podium byliśmy zaskoczeni liczbą pucharów, które otrzymaliśmy. Okazało się, że poza czwartym miejsce w generalce Baja Poland jesteśmy trzeci w rundzie strefy Europy Centralnej i drudzy w klasyfikacji Mistrzostw Polski. To spotęgowało nasze zadowolenie.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf R Cup - Nowa seria wyścigowa dla młodych

Rajd Koszyc | Kajto trzeci raz mistrzem!

Ruta celuje w Dakar?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.