Rajd to dla Kubicy rehabilitacja

Robert Kubica mówi wprost, że dzisiejszy udział w 3. Ronde Gomitolo di Lana to element rehabilitacji. Jego cel to powrót do F1 w 2014 roku

3. Ronde Gomitolo di Lana to krótki lokalny rajd. Do pokonania czterokrotny przejazd odcinka  "Romanina", który ma 9 km.  Łączna długość oesów to  tylko 36 kilometrów.

Cała trasa (z dojazdówkami): 220,19 km.

Dla pierwszej załogi meta zaplanowana jest o godz. 18.06 na piazza Borsellino w Bielli.

W zawodach ściga się 101 załóg, z czego 5 w klasie WRC.

Robert Kubica startuje z  Giuliano Manfredim w Subaru Imprezie WRC S12B. Załoga z numerem 3  wygrała pierwszy odcinek specjalny z przewagą +11 sekund nad  Omarem Bergo i Alberto Brusatim w MINI Countryman WRC. Na następnym oesie Kubica był szybszy o +16,6 od  tego samego kierowcy z Bielli.

Po dwóch odcinkach Kubica i Manfredi mają już +27,6 sekund zapasu w klasyfikacji generalnej.

Dziś do przejechania jeszcze  "Romanina" o 14:45 i 17:30.

Zobacz przejazd  Kubicy i Manfrediego

 

W wypowiedziach dla włoskich mediów Robert Kubica mówi wprost, że udział w 3. Ronde Gomitolo di Lana to element rehabilitacji. Jego cel to powrót do F1 w 2014 roku.

Udział w krótkich zawodach, to doskonały sprawdzian dla jego ciała i umysłu. Kubica testował wcześniej na torach, ale teraz chce zobaczyć jak będzie się czuł w warunkach sportowych.

Przyznał również, że ma świadomość, że jego ręka już nigdy nie odzyska takiej sprawności, jaką miała przed wypadkiem. Jest jednak dobrej myśli i wciąż widzi siebie w motorsporcie, a zwłaszcza w F1.

ZOBACZ TAKŻE:

Kubica będzie się ścigał w Subaru WRC. Już w niedzielę!

Kubica już za tydzień wystartuje w rajdzie?

Kubica wsiada do Forda?

Więcej o:
Copyright © Agora SA