Baja Poland | Ruta awansuje do ścisłej czołówki

Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski awansowali na 6. pozycję po pierwszym dniu Baja Poland - eliminacji Pucharu Świata

Po pierwszym rozegranym wczoraj oesie załoga Orlen Team Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski wskoczyła na piątą pozycję, przed Adama Małysza. Jednak na drugiej próbie sportowej zespół popełnił błąd nawigacyjny i w wynikach przeskoczył go Węgier - Erik Korda.

Szymon Ruta, po błędzie nawigacyjnym, ruszył w szaleńczą pogoń za rywalami - na trasie udało mu się dogonić Jean Louisa Schlessera oraz Khalifa al.-Mutaiwei, przez co zespół zredukował stratę do lidera do 26:09.

Szymon Ruta:

Auto sprawuje się rewelacyjne, zarówno na krętych, jak i wyboistych fragmentach trasy. Ooesy są wymagające i długie. Tutaj jeden odcinek specjalny jest długości prawie całej trasy eliminacji Rajdowych Mistrzostw Polski. Jedziemy bardzo płynnie przez te fragmenty drogi, które przypominają rajdy płaskie. Zwalniamy w miejscach wymagających doświadczenie z rajdów terenowych. Niemniej jednak wynik jest bardzo zadowalający. Przed nami czołówka Pucharu Świata, ale i za nami jest kilka sław światowego Cross-Country. Udało nam się wyprzedzić Schlessera czy Mutaiwei - to cieszy. Jednak zdajemy sobie sprawę, że musimy się jeszcze sporo nauczyć, a przed  nami wiele oesowych kilometrów.

ZOBACZ TAKŻE:

Baja Poland | Vasilyew, Zapletal, Hołowczyc

Baja Poland | Szymon Ruta w mocnej Toyocie Hilux

Ruta celuje w Dakar?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.