Rajd Koszyc | Kajto trzeci raz mistrzem!

Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem po raz kolejny potwierdzili, że są najlepsi w naszym kraju. wygrali Rajd Koszyc i trzeci z rzędu wywalczyli tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Załoga Lotos Dynamic Rally Team, zdobywając kolejny raz komplet punktów, zapewniła sobie mistrzowski laur tuż za półmetkiem sezonu - ma 100 punktów przewagi, podczas gdy do uzyskania w tym sezonie pozostało jeszcze maksymalnie 90.

Sytuacja, kiedy kierowca zdobywa mistrzostwo na dwie rundy przed końcem sezonu, nie miała miejsca w Polsce od szesnastu lat, a statystyki zwycięstw na odcinkach oraz w poszczególnych eliminacjach jednoznacznie potwierdzają fenomenalną formę załogi Kajetanowicz/Baran oraz ich teamu.

Kariera Kajetana Kajetanowicza zaczęła rozpędzać się już kilka lat temu, ale teraz nabrała bardzo szybkiego tempa. Tegoroczne starty w wykonaniu Kajetanowicza już wyznaczyły nowe punkty odniesienia w rajdowej historii, a przed nami jeszcze dwie eliminacje Mistrzostw Polski.

Warto przypomnieć: Kajetanowicz i Baran od początku roku byli w rewelacyjnej formie. Wygrali wszystkie rundy w sezonie 2012, a przy tym byli najlepsi na większości odcinków specjalnych.

Kajetan Kajetanowicz:

Rozpiera mnie radość i duma. Bardzo się cieszę, bo jesteśmy pierwsi na mecie bardzo trudnego rajdu i zdobywamy tu, w Koszycach, po raz trzeci tytuł Mistrzów Polski. Mam niesamowity zespół i cudownych kibiców. Oni wszyscy mogą czuć się wspólnie z nami Mistrzami Polski. Zaangażowanie mojej żony Oli w pracę podnosi moje możliwości, bez Jej wsparcia nie byłoby mnie tu, gdzie jestem. Dzięki także dla mojego pilota Jarka i wielkie wyrazy uznania dla firmy Rallytechnology, która przygotowuje samochód oraz wielu wielu innych, których nie jestem teraz w stanie wymienić. Mistrzami Polski 2012 są również wspierający mnie partnerzy: tytularny sponsor zespołu - producent paliw LOTOS Dynamic oraz LOTOS Oil, STP i CUBE. Do rajdów ciężko się przygotowuję, ale takich emocji, które teraz we mnie grają, nie da się przewidzieć i trenować. Zwycięstwa nie przychodzą łatwo i obiecuję, że nadal nie będę wyłącznie patrzył na puchary i ich oglądał, tylko ciężko pracował przed następnymi rajdami, aby stać się jeszcze lepszym kierowcą.

Jarek Baran:

Podobnie jak cały zespół Lotos Dynamic Rally Team jestem szczęśliwy. Sezon jeszcze się nie skończył, ale nasza praca przyniosła wspaniałe efekty. Wywalczone wspólnie z Kajetanem trzy tytuły z rzędu to szczególne osiągnięcie, a zdobycie szóstego tytułu w całej mojej karierze to powód do wzruszenia. Ubiegłoroczny sukces dedykowałem moim najbliższym, a ten chcę zadedykować moim przyjaciołom i znajomym, którzy przez te lata towarzyszyli mi na rajdowych trasach. Dziękuję Wam bardzo!

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Koszyc | Kajetanowicz wygrał pierwszy dzień

Kościuszko zamiast Kuzaja w TVN Turbo

Volkswagen Golf R Cup - Nowa seria wyścigowa dla młodych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.