Porsche Supercup | Monza zakończy sezon

Sezon 2012 Porsche Supercup dobiega końca. Kierowcy  rywalizujący w tym prestiżowym pucharze w niedzielę zakończą zmagania na legendarnym torze Monza we Włoszech

Przed nami ostatni wyścig Porsche Supercup w sezonie 2012. To już ostatnia w tym roku okazja dla kibiców, aby dopingować polskich kierowców  w rywalizacji na torach F1. W cyklu ścigają się Kuba Giermaziak, Robert Lukas, Patryk Szczerbinski i Mateusz Lisowski.

Najwyżej wśród Polaków sklasyfikowany Kuba Giermaziak zamierza walczyć do końca o poprawienie swojej pozycji w klasyfikacji generalnej kierowców. Jego celem na ten weekend jest dołączenie do swojej kolekcji pucharu z podium na włoskiej pętli.

Kuba Giermaziak:

Na torze Monza dwa lata temu obroniłem swoje dziesiąte miejsce w mistrzostwach, co w roku mojego debiutu, było wielkim sukcesem. W tamtym wyścigu początkowo spadłem na 24. miejsce, po czym... odrobiłem aż 14 pozycji! Obecnie oczywiście oczekiwania są dużo większe, a ja zrobię wszystko aby je spełnić. Najważniejsze będzie przejechanie przynajmniej jednego czystego okrążenia i zajęcie dobrej lokaty w kwalifikacjach, co z kolei jest kluczem do dobrego wyniku w późniejszych zawodach. Podczas samego wyścigu, poza udanym startem, ważne będzie utrzymanie dobrego rytmu i unikanie nadmiernego zużycia opon. Liczę, że ostatni wyścig sezonu okaże się dla mnie szczęśliwym.

Tor Monza to zdecydowanie najszybszy obiekt w kalendarzu Formuły 1 oraz serii Porsche Supercup. Na najdłuższej prostej obiektu kierowcy będą jeździli z prędkością przekraczającą 280 km/h, koncentrując się przy tym najbardziej na punktach hamowania oraz jak najlepszych wyjściach z zakrętów. Wyścigi na tym torze należą zazwyczaj do najbardziej spektakularnych w sezonie.

Transmisję z wyścigu o Grand Prix Włoch będzie można obejrzeć na żywo już w niedzielę,  09 września  o 11:45  w TV 4, Eurosport2 i Eurosport2 HD.

Klasyfikacja Porsche Supercup przed ostatnią rundą w sezonie 2012

1 René Rast 122 2 Kévin Estre 121 3 Norbert Siedler 111 4 Sean Edwards 107 5 Nicki Thiim 107 6 Michael Ammermüller 96 7 Kuba Giermaziak 85 8 Christian Engelhart 78 9 Robert Lukas 74 10 Patryk Szczerbinski 60 ... 18 Mateusz Lisowski 18

ZOBACZ TAKŻE:

Baja Poland | Szymon Ruta w mocnej Toyocie Hilux

Kościuszko trenował z Markko Martinem

Porsche Supercup | Polacy bez szaleństw na Spa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.