Baja Poland | Szymon Ruta w mocnej Toyocie Hilux

Załoga Orlen Team: Szymon Ruta oraz Sebastian Rozwadowski, weźmie udział w rajdzie Baja Poland (6-9 września br.) stanowiącym rundę Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA. Nową rajdową bronią zespołu będzie Toyota Hilux w topowej specyfikacji

Dla Szymona i Sebastiana, którzy do tej pory rywalizowali głównie w rajdach płaskich, będzie to drugi rajd typu baja w ich karierze. Załoga Orlen Team sezon rajdowy rozpoczęła w marcu startem w Italian Baja. Wówczas zespół pojechał Toyotą Land Cruiser w klasie T2 (samochody w seryjnej specyfikacji).

Walkę o wysokie pozycje przekreśliła im awaria skrzyni biegów. Teraz zespół powraca na rajdowe bezdroża dysponując znacznie mocniejszym autem. Będzie to dostarczona przez belgijski zespół Overdrive Toyota Hilux, która została skonstruowana z myślą o starcie w najtrudniejszych warunkach, jakie panują na trasie rajdu Dakar.

Auto dysponuje ośmiocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 4,6l wytwarzającym moc 350 KM i posiadającym 560 Nm momentu obrotowego.

Szymon Ruta:

Pojedziemy najwyższej klasy rajdówką. Będzie to Toyota Hliux w tej samej specyfikacji, co auto, którym Ginel De Villiers wywalczył trzeci stopień podium na tegorocznym rajdzie Dakar. Samochód ten posiada bardzo dobry stosunek mocy do masy. Udało nam się go przetestować na kopnych wydmach w  Katarze. Jeździliśmy po bardzo dużych wzniesieniach i dziurach. To nam dało obraz tego, co ten samochód potrafi i jak rewelacyjnie pracuje w nim zawieszenie. Z tego co widzieliśmy na materiałach filmowych, z poprzednich lat, Baja Poland ma trochę inną specyfikę niż pustynia, będzie znacznie więcej krętych ścieżek, trochę drzew, ale i piach. To będzie dopiero nasz drugi start w tego typu zawodach, liczymy, że w tak zaawansowanym technologicznie aucie uda nam się nawiązać walkę z bardzo mocnymi konkurentami.

Miasteczko rajdowe Baja Poland w tym roku powróciło na poligon przy osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie. Na piątek 7 września organizator zaplanował krótki niespełna 13 kilometrowy prolog, który zostanie rozegrany w miasteczku rajdowym na strzelnicy wojskowej przy ul. Szafera w Szczecinie.

W sobotę załogi wyjadą na odcinki specjalne zlokalizowane na Poligonie Drawsk. W niedzielę rajd przenosi się do Szczecina oraz do Dobrej. Łączna długość trasy rajdu wynosi 783,18 km z czego odcinki specjalne to 504,1 km.

ZOBACZ TAKŻE:

Ruta celuje w Dakar?

Hołek kończy z Orlenem

Porsche Supercup | Polacy bez szaleństw na Spa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.