Hołowczyc, Kuzaj i Kuchar w Master Race

W najbliższy weekend do walki w wyścigu Master Race staną Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar i Maciej Oleksowicz. Areną zmagań będzie specjalnie przygotowany tor na lotnisku Bemowo w Warszawie

Na tegoroczne Inter Cars Motor Show organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Tym, co z pewnością zainteresuje nie tylko rajdowych kibiców, będzie właśnie Master Race, czyli wyścig, jakiego jeszcze w Polsce nie było.

Czwórka kierowców rajdowych zmierzy się ze sobą w pięciu konkurencjach. Pierwszą z nich będzie wyścig kartingowy.

Zawodnicy będą się ścigać równolegle, na specjalnie przygotowanym torze. 10 okrążeń wyłoni najlepszego z nich. O tym, jakie miejsca kierowcy zajmą na starcie zadecydują wcześniejsze kwalifikacje. Start do wyścigu - w sobotę o godzinie 12:00.

Po godzinie, czyli około 13-tej , Oleksowicz, Hołowczyc, Kuchar i Kuzaj przesiądą się do samochodów, by na trasie pełnej widowiskowych prób zręcznościowych walczyć o jak najlepsze czasy w różnych samochodach.

Kto woli samochody przednionapędowe, a komu bardziej pasuje auto napędzane na tylną oś? Wszystko zweryfikują kolejne przejazdy toru o długości 1200 m. Na jego trasie na kierowców będą czekać kolejne beczki, wokół których należy wykonać różne ewolucje.

Każdy z rajdowców wykona w sumie osiem przejazdów trasy. A do ich dyspozycji będzie m. in. Subaru Impreza N14 (4x4), Ford Fiesta R2 (przedni napęd), Toyota GT86 (tylny napęd) oraz Radical SR3 RS - brytyjski bezkompromisowo supersportowy samochód. 210 KM, które rozwija silnik tego auta wprawia w ruch zaledwie 570 kg, bo właśnie tyle waży SR3. Efekt? Na pierwszą setkę trzeba poczekać zaledwie 3,1 s.

Za poszczególne miejsca w kolejnych próbach kierowcy będą zdobywali punkty. Odpowiednio 10, 6, 3 i 1 punkt. Ten, kto zdobędzie ich najwięcej - wygrywa.

W przypadku jednakowej liczby punktów zadecydują różnice czasów. Master Race będzie się składać z dwóch rund - sobotniej i niedzielnej. Obie odbędą się w tych samych godzinach.

O tym, jak Oleksowicz, Kuzaj i Hołek, zapatrują się na rywalizację w Master Race, będziecie mogli się dowiedzieć z "Pytania na Śniadanie" w TVP2. Emisja w sobotę, 1 września o 9:03.

Oprócz tego Inter Cars Motor Show będzie obfitować w wiele innych atrakcji, nie tylko motoryzacyjnych. Bilety na imprezę można kupować na www.intercarsmotorshow.pl oraz w kasach podczas imprezy.

Maciej Oleksowicz:

W tym sezonie kibice nie mają zbyt wielu okazji do oglądania mnie w kraju, dlatego z przyjemnością wystartuję w Master Race. Każda okazja do pokazania się polskim kibicom jest dla mnie bardzo ważna, zwłaszcza jeśli mogę wziąć udział w takim wyścigu, przy tak licznej publiczności. Jestem bardzo podekscytowany perspektywą ścigania się w takim towarzystwie. Poziom z pewnością będzie bardzo wyrównany, a rywalizacja pozostanie otwarta do samego końca.

ZOBACZ TAKŻE:

Inter Cars Motor Show

Rajd Polski | Wszystko zapięte na ostatni guzik

Kia Lotos Race | Wszystko rozstrzygnie się w Brnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.