Golf R Cup - nowy cykl wyścigów

Rusza nowy cykl wyścigów na europejskich torach. Do walki o tytuł najlepszego kierowcy Volkswagen Golf R Cup przystąpi 24 licencjonowanych kierowców, których wiek nie będzie przekraczał 25 lat

Volkswagen Racing Polska wspólnie z Volkswagen Group Polska zorganizują nowy cykl wyścigów na europejskich torach.

Cykl przewidziany jest na 3 sezony z możliwością przedłużenia o kolejne lata. Puchar będzie składał się z siedmiu tzw. weekendów wyścigowych. Każdy weekend będzie miał taki sam harmonogram: pierwszego dnia odbędą się dwa wolne treningi (2x30 min) oraz sesja kwalifikacyjna (1x30 min). Drugiego dnia rozegrane zostaną dwa 30 minutowe wyścigi rozdzielone kilkugodzinną przerwą.

Kierowcy będą się ścigać w identycznie przygotowanych samochodach, z napędem na przednią oś, których specyfikacja będzie obejmować silnik TSI o pojemności 1984 ccm i mocy 265 KM, w połączeniu ze skrzynią biegów DSG.

Dodatkowo, auta wyposażone będą w system Push-to-pass, który zwiększa moc jednostki napędowej o dodatkowe 50 KM. Po wciśnięciu przycisku na kierownicy, system będzie działał przez około 10s i będzie go można użyć kilkanaście razy podczas wyścigu. Samochody będą kompleksowo przygotowywane przez organizatora, który dostarczy auta na tory, zapewni obsługę mechaników, opony i paliwo.

Kolejnym elementem, który doda smaku rywalizacji, a także zwiększy zainteresowanie zawodami będzie udział w poszczególnych wyścigach dwóch kierowców VIP. Będą to znane osoby, ze świata sportu, show businessu, polityki, zapraszane przez organizatorów, które posiadają doświadczenie w sportach motorowych.

Puchar rozpocznie się w 2013 roku, pierwsze informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.vwracing.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Scirocco R | Ola objechał gwiazdy

Rajd Niemiec | Kościuszko: dynamicznie i z głową

TMG Yaris R1A już na Rajdzie Niemiec!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.