DMP | Przygoński driftuje na torze Kielce

Kuba Przygoński startuje w 3. tegorocznej eliminacji Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawody rozgrywane są na torze Kielce w Miedzianej Górze. Finały o 15:00

Topowy polski motocyklista w Kuba Przygoński w Driftingowych Mistrzostwach Polski  startuje Toyotą Corollą AE '86. W klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie trzecie miejsce. Z dwóch rozegranych w tym sezonie rund ukończył jednak tylko jedną.

Wygrał na ulicznym torze w Płocku, natomiast w Sopocie dachowała podczas kwalifikacji. Zakwalifikował się do top 32, mechanikom niestety nie udało się przygotować mocno rozbitego auta do sobotniego finału.

Kuba Przygoński:

Po niefortunnym dachowaniu w Sopocie powracam do gry. W Kielcach będę się starał pojechać jak najlepiej i oczywiście walczyć o kolejne punkty. Na pełen cykl Mistrzostw Polski składa się pięć rund. Do klasyfikacji końcowej będą liczone jednak cztery najlepsze starty - wciąż więc mam szansę na zwycięstwo. Ale dla mnie liczy się jednocześnie zabawa jaką daje mi prowadzenie auta podczas driftu. Mam nadzieję, że prezentowane przeze mnie przejazdy spodobają się również kieleckiej publiczności.

Zawodnik Orlen Team na swoim koncie ma obecnie 100 punktów, prowadzący w generalce Maciej Bochenek wyprzedza go o 60 pkt. Za liderem plasują się: Marek Wartałowicz (126) i Wojciech Goździewicz (116).

ZOBACZ TAKŻE:

Przygoński dachował w Sopocie - film

Volkswagen Scirocco R 2012 | Polacy na Nürburgringu

TMG Yaris R1A już na Rajdzie Niemiec!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.