Kia Lotos Race | Kubat najszybszy na pierwszym treningu

Grzegorz Kubat wygrał pierwszy trening czasowy przed IV rundą Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto na torze Slovakiaring pod Bratysławą

Zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Kia Lotos Race 2011 Grzegorz Kubat (1) wyprzedził w klasyfikacji Filipa Tokara (14) i Grzegorza Wróbla (10). Ten ostatni jednak nie będzie miło wspominał tej sesji.

Tuż przed końcem treningu stracił panowanie nad samochodem po pokonaniu szykany i zdemolował o barierę przód swojego Picanto. Mechanicy będą mieli pełne ręce roboty by doprowadzić auto do stanu używalności przed jutrzejszą II sesją kwalifikacyjną. Ale uszkodzenia mogą okazać się na tyle poważne, że Wróbla nie zobaczymy na starcie słowackiej eliminacji.

Bardzo dobre okrążenie pojechał Stanisław Kostrzak (15), który uplasował się na czwartej pozycji w pierwszej sesji. Lider tabeli mistrzostw Zbigniew Łacisz (22) zanotował siódmy czas kwalifikacji.

Dziennikarze jadący w samochodach VIP przyjęli taktykę bezpiecznego rozpoznawania terenu i Cezary Gutowski (98), który wczoraj zaliczył przygodę w tym samym miejscu gdzie uderzył dziś Wróbel, zanotował 18 czas, a Marek Wicher uplasował się tuż za nim.

Druga sesja kwalifikacyjna zaplanowana jest na dzisiaj, a o ustawieniach na polach startowych zadecyduje łączny czas z obu treningów.

Pogoda na Slovakiaringu zdecydowanie dopisuje, jest gorąco i słonecznie, więc zawodnicy muszą przygotować się na wyczerpujące sesje w swoich samochodach.

Na niedzielę zapowiadane jest pełne nasłonecznienie i temperatura w okolicach 30 st. C.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Lotos Race | Najtrudniejszy egzamin przed uczestnikami

Kia Lotos Race | Relacja z III rundy - film

Kia Lotos Race | Weekend Dobrowolskiego i Mireckiego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.