Rajd Rzeszowski | Kajetanowicz objechał Grzyba

To kolejny wyczyn, jakim w tym sezonie popisał się dwukrotny Mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. Kierowca wygrał 21. Rajd Rzeszowski, triumfując trzeci raz z rzędu w rundzie RSMP. Za sobą zostawił, wychowanego na podkarpackich oesach, Grzegorza Grzyba

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran są absolutnie bezkonkurencyjni i w tym sezonie wywalczyli czwarte z rzędu zwycięstwo w rundzie Mistrzostw Polski. Tak rekordową, 100% skutecznością w rajdach przynajmniej od 10 lat nie może pochwalić się żaden inny polski kierowca.

To kolejny wyczyn w tym sezonie, jakim zapisuje się dwukrotny Mistrz Polski na kartach historii krajowych rajdów. Kajetan z Jarkiem byli najszybsi na większości podkarpackich odcinków, zatem załoga Lotos Dynamic Rally Team triumfowała w trzech najważniejszych klasyfikacjach - Mistrzostw Polski, Mistrzostw Słowacji oraz Pucharu Europy Strefy Centralnej.

Dwukrotni triumfatorzy polskiego czempionatu sięgnęli trzeci raz w tym sezonie po komplet punktów do klasyfikacji generalnej RSMP 2012 i z ogromną przewagą ponad 80 punktów umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Kajetan Kajetanowicz:

Rzeszowski to dla nas ogromnie udany rajd, pomimo mocnej obsady, trudnych odcinków i presji, jaką stworzyli nasi rywale. Prawie 200 kilometrów naprawdę dobrej zabawy, dużej frajdy, która zbliża nas do osiągnięcia głównego celu w tym sezonie - obrony tytułu Mistrza Polski. Ogromnie cieszę się, że mam taki zespół i partnerów, którzy dają mi możliwości i szansę, które zawsze chcę wykorzystać jak najlepiej. Pogoda w trakcie rajdu płatała nam figle, sprawiała, że mieliśmy dodatkową zagwozdkę jak dobrać właściwie opony. Trafialiśmy bardzo dobrze, ale to także zasługa informacji, które otrzymywaliśmy z trasy od kibiców, za co im bardzo dziękuję. Koncentrację utrzymywałem na najwyższym poziomie od startu do mety, a to nie zdarza się na każdym rajdzie. Cały team pracował wyśmienicie. Nie zapominamy jednak, że nic nie jest dane na zawsze i nadal musimy ciężko, a nawet jeszcze ciężej pracować, żeby wygrywać.

Jarek Baran:

Zaliczyliśmy dobry weekend. Okazuje się, że Rajd Rzeszowski taki całkiem prosty nie jest. Pogoda zawsze powoduje jakieś delikatne zdenerwowanie i trzeba się do tego dobrze przygotować. Myślę, że wszystko super zagrało. Oczywiście chcieliśmy ten rajd wygrać, bo zwyciężyć zawsze jest fajnie, ale wygrać tutaj, w Rzeszowie, jest wyjątkowo ciężko, więc to cieszy szczególnie. Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Polski zbudowaliśmy już potężną przewagę, ale jeszcze kropka nad i nie jest postawiona, więc czekamy na następny rajd.

Ponad +41 sekund zabrakło do trzeciego zwycięstwa na Podkarpaciu "lokalnemu matadorowi" Grzegorzowi Grzybowi. Zawodnik pochodzący z Rzeszowa, mieszkający we Wrocławiu pierwszego dnia wygrał Lubenię (OS4), Bliziankę(OS6). Drugiego dnia załoga Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski triumfowała na Pstrągowej (OS12) i Przylasku (OS13).

Trzecie miejsce wywalczyli Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek. Piątkowa rywalizacja dla Platinum Rally Team okazała się niezwykle emocjonująca - różnice czasowe pomiędzy czołówką były niewielkie, zdarzało się, że na poszczególnych odcinkach specjalnych nie przekraczały nawet sekundy. Sobotnia, zmienna pogoda na kluczowe dla przebiegu rywalizacji miejsce wysunęła decyzje dotyczące wyboru opon.

Michał i Grzegorz Bębenkowie równym i szybkim tempem pokonali dzisiejsze odcinki specjalne kończąc rajd na trzecim miejscu. Boheńska załoga rywalizująca Peugeotem 207 S2000 awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012. Zajęła trzecie miejsce w obu rundach Rajdowych Mistrzostw Słowacji a także w eliminacji Pucharu Europy Centralnej CEZ-FIA.

Michał Bębenek:

Bardzo udany rajd. Obyło się bez najmniejszych problemów. Jechało się nam bardzo dobrze i zebraliśmy kolejne bezcenne doświadczenia związane z samochodem S2000. Cieszmy się z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego a jeszcze bardziej z drugiej pozycji w klasyfikacji Platinum RSMP 2012. Kajetan w tym roku wydaje się poza zasięgiem, jeździ doskonale, ale myślę, że będziemy walczyć o wicemistrzostwo Polski w tym sezonie. Dziękuję bardzo naszym sponsorom, całemu zespołowi z Tagai Racing Technology na czele za wspaniałą pracę i wszystkim kibicom za doping na trasie. Widziałem, że licznie pojawili się również kibice z Bochni, co szczególnie nas cieszy.

Grzegorz Bębenek:

Napracowaliśmy się na tym rajdzie, ale jak widać opłaciło się. Trzecie miejsce to pozycja w pełni zasłużona. Tempo Kajetana jest bardzo szybkie, a Grzegorz Grzyb bardzo dobrze czuł się na swoim terenie. Mimo to różnice na OS-ach nie były zbyt duże. Przejechaliśmy cały rajd bez najmniejszych problemów, nie popełniając w zasadzie żadnych błędów, które mogłyby skutkować pobytem poza drogą czy złapaniem kapcia. Wiedza dotycząca ustawień Peugeota 207 S2000 z pewnością zaprocentuje na kolejnych rajdach. Przyłączam się do podziękowań Michała dla naszych sponsorów, całego zespołu i kibiców.

W pucharze Castrol Edge Fiesta Trophy zwyciężyli Radosław Typa i Szymon Gospodarczyk.

Szymon Kornicki i Robert Hundla wygrali w klasyfikacji Citroen Trophy.

Na trasie 5 rundy Rajdowego Pucharu Polski najszybsi byli w Sławomir Ogryzek i Zbigniew Cieślar, którzy o +52,2 zdystansowali Tomasza Hupało i Rafała Fiołka. Trzecie miejsce zajęli liderzy klasyfikacji Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski.

Zobacz relację z Etapu 2 21. Rajdu Rzeszowskiego przygotowaną przez RSMP.info

21. Rajd Rzeszowski - klasyfikacja końcowa

1. Kajetan Kajetanowicz/Jarosław Baran Subaru Impreza RT 1:40:34.6 2. Grzegorz Grzyb/Daniel Siatkowski Peugeot 207 S2000 +41.9 +41.9 3. Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek Peugeot 207 S2000 +52.0 +01:33.9 4. Wojciech Chuchała/Kamil Heller Subaru Impreza STi TMR 10 +52.2 +2:26.1 5. Tomasz Kuchar/Daniel Dymurski Subaru Impreza +45.20 +3:11.3 6. Tomas Ondrej/Adam Gomori Mitsubishi Lancer Evo IX +1:44.5 +4:55.8 7. Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot Ford Fiesta S2000 +48.4 +5:44.2 8. Laurent Viana/Isabelle Galmiche Citroen C4 WRC +1:02.9 +6:47.1 9. Mariusz Nowocień/Bartłomiej Jakubowski Mitsubishi Lancer EVO X +15.6 +7:02.7 10. Szymon Kornicki/Robert Hundla Citroen DS3 +9.6 +7:12.3

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Rzeszowski | Kajetanowicz liderem ścigania

Rajd Rzeszowski | Viana najszybszy na prologu

GKSS: Grzyb i Stalmach byli na nielegalnym zapoznaniu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.