Rajd Finlandii | Oleksowicz już na trzecim w SWRC

Maciej Oleksowicz czysto dojechał do mety Neste Oil Rally Finland i uplasował się na 4. pozycji w klasyfikacji SWRC. Zdobyte punkty pozwoliły Polakowi na awansowanie w stawce sezonu na 3. miejsce

W Finlandii Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski  jechali czysto. Do mety dotarli bez problemów, których nie uniknęli konkurenci Oleksowicza Juniora: Paddon (awaria silnika) i Breen (wypadek na przedostatnim oesie). W klasyfikacji generalnej zawodów Polacy uplasowali się na 23. pozycji.

Punkty, które Oleksowicz i Obrębowski zdobyli w 62. Rajdzie Finlandii pozwoliły załodze Castrol TRW Motointegrator przeskoczyć z czwartego na trzecie miejsce w punktacji SWRC. W czterech rundach Mistrzostw Świata samochodów Super 2000 Oleksowicz i Obrębowski, startując Fordem Fiesta, zgromadzili łącznie 53 punkty.

Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski w Rajdzie Wilna zajęli 5. miejsce Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski w Rajdzie Wilna zajęli 5. miejsce  fot. Castrol TRW Motointegrator Maciej Oleksowicz:

Wróciliśmy na trzecie miejsce w punktacji cyklu SWRC. Myślę, że to spory sukces całego zespołu. Ja, jako kierowca nie jestem wybitnie zadowolony z tego rajdu. Nasze tempo nie było takie, jakiego bym oczekiwał. Fajnie, że jesteśmy na mecie, a samochód jest cały. Bardzo dziękuje naszym mechanikom za dobrą robotę i świetne przygotowanie auta. Rajd był fantastyczny: oesy zapierają dech w piersiach, niesłychane tłumy kibiców motywują do szybkiej jazdy, wielkie hopy i długie zakręty dają mnóstwo frajdy. Po Nowej Zelandii to chyba mój drugi ulubiony rajd w Mistrzostwach Świata. Widzieliśmy mnóstwo polskich flag na oesach, więc pozdrawiamy serdecznie polskich kibiców, którzy trzymali za nas kciuki. Naprawdę miło Was widzieć z flagami tak daleko od domu.

Druga z załóg w barwach Castrol TRW Motointegrator, czyli Krzysztof Oleksowicz i Krzysztof Gęborys dojechali na 52. pozycji. Zespół Subaru Imprezy STi był zmuszony do korzystania z systemu Rally2.

Neste Oil Rally Finland - klasyfikacja SWRC

1. P. ANDERSSON 2:39:01.2 2. Y. AL RAJHI +3:17.8 +3:17.8 3. J. SALO +2:28.9 +5:46.7 4. M. OLEKSOWICZ +5:46.7 +11:33.4 5. E. LAPPI +44.4 +12:17.8

Klasyfikacja SWRC po Rajdzie Finlandii:

1. Per-Gunnar Andersson (SWE) 68 2. Hayden Paddon (NZL) 62 3. Maciej Oleksowicz (POL) 53 4. Craig Breen (IRL) 43 5. Yazeed Al Rahji (SAU) 40 6. Pontus Tidemand (SWE) 15 6. Pedro Meireles (POR) 15 8. Juha Salo (FIN) 15 9. Esapekka Lappi (FIN) 10 10. Alister McRae (SCO) 6

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Finlandii | +6,1s oddechu dla Loeba

Rajd Finlandii | Loeb na czele, Oleksowicz piąty

Porsche Supercup | Kolejne podium Giermaziaka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.