Rajd Finlandii | Loeb na czele, Oleksowicz piąty

Za nami dwa dni ścigania na trasie  Neste Oil Rally Finland. Na czele klasyfikacji stoją  Sebastien Loeb i Daniel Elena. Jedyni Polacy na trasie 8. rundy Mistrzostw Świata Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski są na 5. pozycji w stawce SWRC

Fiesta S2000 prowadzona przez Maćka Oleksowicza, którego pilotuje Andrzej Obrębowski dojechała bez przygód do mety drugiego dnia Rajdu Finlandii. Wczoraj Polacy przejechali w sumie 133,82 km oesowe podzielone na 9 prób. Po dwóch dniach rywalizacji załoga zespołu Castrol TRW Motointegrator plasuje się na 5. pozycji w klasyfikacji SWRC rajdu.

Jedyni Polacy na trasie 8. rundy Mistrzostw Świata Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski są na 5. pozycji w stawce SWRCJedyni Polacy na trasie 8. rundy Mistrzostw Świata Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski są na 5. pozycji w stawce SWRC fot. Marcin Rybak Maciej Oleksowicz o piątkowym ściganiu:

Odcinki są przepiękne, kibiców jest mnóstwo, więc tym bardziej żałujemy, że nasze tempo nie pozwala nam na nawiązanie walki z czołówką. Nie mamy większych problemów z samochodem, więc zastanawiamy się gdzie leży problem. Podczas oesów wydaje nam się, że jedziemy dobrze, a na mecie okazuje się, że czas nie odpowiada naszym oczekiwaniom. Przyznam, że jesteśmy zaniepokojeni tym skąd się to bierze. Oczywiście rozmawialiśmy z Finami i wygląda na to, że w tym niesamowicie szybkim rajdzie doświadczenie jest kluczowe. Trzeba trzymać gaz w podłodze, czego chyba jeszcze muszę się nauczyć. Po przygodach w Nowej Zelandii trochę brakuje pewności i to także ma wpływ na moją jazdę. Próbujemy się rozpędzać, ale czołówki nie będziemy już gonić, więc jutro chcemy jechać czysto i unikać błędów. Wczoraj trasy były idealnie równe. Dzisiaj, na drugiej pętli, oesy były już mocno zniszczone - na drodze pojawiały się kamienie, korzenie i koleiny. Jutrzejsze odcinki to powrót na równe i szerokie drogi, więc warunki będą świetne do czerpania frajdy z jazdy. Przez cały dzień było pogodnie, około 20 stopni, dopiero na ostatnim oesie zaczęło lekko siąpić.

W klasyfikacji generalnej Neste Oil Rally Finland po 12 rozegranych odcinkach prowadzą Citroeny DS3 WRC. Na czele stoją Sebastien Loeb i Daniel Elena. 5 sekund do ośmiokrotnych Mistrzów Świata brakuje ich kolegom z teamu Citroena Mikko Hirvonenowi i Jarmo Lehtinenowi. Pierwszą trójkę, ze stratą +15,3 s, uzupełniają Jari-Matti Latvalai Miikka Anttila w Fordzie Fiesta RS WRC.

Zobacz relację z 2 dnia Neste Oil Rally Finland

 

Klasyfikacja Neste Oil Rally Finland - WRC po 2 dniu

1 Sebastien Loeb/Daniel Elena Citroen DS3 WRC 01:20:30.40 2. Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen Citroen DS3 WRC +05.0 3. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila Ford Fiesta RS WRC +15.3 +20.3 4. Petter Solberg/Chris Patterson Ford Fiesta RS WRC +01.1 +21.4 5. Mads Ostberg/Jonas Andersson Ford Fiesta RS WRC +26.3 +47.7 6. Ott Tanak/Kuldar Sikk Ford Fiesta RS WRC +48.7 +01:36.4 7. Jari Ketomaa/Mika Stenberg Ford Fiesta RS WRC +51.9 +02:28.3 8. Matti Rantanen/Mikko Lukka Ford Fiesta RS WRC +19.1 +02:47.4 9. Martin Prokop/Zdenek Hruza Ford Fiesta RS WRC +31.0 +03:18.4 10. Ken Block/Alex Gelsomino Ford Fiesta RS WRC +01:28.6 +04:47.0

Dziś ostatni, ale równie długi, dzień ścigania po fińskich szutrach. Oesów będzie mniej niż w piątek, bo 6, ale ich łączna długość jest większa. Do pokonania 139,8 km. Dzień zakończy dwukrotny przejazd, najdłuższego w rajdzie (33,01 km), legendarnego odcinka Ouninpohja.

ZOBACZ TAKŻE:

MERC | Skorupski: Celem jest zwycięstwo

Porsche Supercup | Lisowski o awarii na Węgrzech

Porsche Supercup | Kolejne podium Giermaziaka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.