MERC | Skorupski: Celem jest zwycięstwo

Jedyny Polak w Mistrzostwach Europy Rallycross w najbliższy weekend zamierza awansować w klasyfikacji Super 1600. "Pudło" to cel dla Krzysztofa Skorupskiego na belgijski tor w Maasmechelen

Skończył się okres wakacji dla zawodników Mistrzostw Europy Rallycross. Przez dwa najbliższe weekendy kierowców czeka mnóstwo pracy. Przed nimi dwie eliminacje - w Belgii i Holandii.

Wśród zgłoszonych kierowców nie mogło zabraknąć jedynego polskiego reprezentanta Krzysztofa Skorupskiego startującego w Super 1600. Najbliższa eliminacja w Belgii to aż 36 aut w klasie,  w której startuje Polak.

Obiekt w belgijskim Maasmechelen to dobrze znany Skorupskiemu tor. Na niespełna kilometrowej trasie ma sporą  różnicę wzniesień. Charakteryzuje się "ciasną" drogą. Nie ma tutaj za dużo bezpiecznych stref wypadowych. Zjechanie z wyznaczonej trasy kończy się z jednej strony spotkaniem z betonową bandą, a z drugiej utknięciem w grząskiej ziemi.

Krzysztof Skorupski:

Dobiega końca długa przerwa w ściganiu w Mistrzostwach Europy Rallycross, przez co już odliczam godziny do kolejnej okazji startu w naszym Polo. Znowu przyjdzie nam startować w dwóch rundach w ciągu dwóch tygodni z tym, że teraz zaczynamy coraz bardziej zwracać uwagę na punkty. W klasyfikacji generalnej jest bardzo ciasno dlatego zawody w Belgii jak i Holandii będą dla nas takie ważne. Konkurencja na pewno także zdaje sobie z tego sprawę, dlatego spodziewam się naprawdę ostrej walki. Nasze wyniki z rundy na rundę poprawiają się, o czym może świadczyć choćby ostatnie drugie miejsce w Szwecji, ale wciąż mamy niedosyt który uda się zaspokoić dopiero pierwszym miejscem i mam nadzieję, że właśnie takie uda nam się przywieść z Belgii i z Holandii.

Krzysztof Skorupski przed zawodami w Belgii zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji klasy Super 1600 z takim samym dorobkiem punktowym jak trzeci Ildar Rakhmatullin. Na prowadzeniu jest Norweg Andreas Bakkerud. Tuż za nim Duńczyk Ulrik Linnemann.

Jak zapowiada Krzysztof Skorupski, ta klasyfikacja po weekendzie na pewno się zmieni. Plan Polaka to awans, bo szanse na zwycięstwo w generalce cały czas są w zasięgu. Dotychczas Skorupski  wielokrotnie stawał na "pudle", zatem jego apetyt na najwyższe miejsce podium jest już wyjątkowo duży.

Zobacz klip ze startu Krzysztofa Skorupskiego w Mistrzostwach Europy Rallycross na torze Nyirad na Węgrzech

 

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Supercup | Lisowski o awarii na Węgrzech

Desafio Litoral | Przygoński drugi

Porsche Supercup | Kolejne podium Giermaziaka

Więcej o:
Copyright © Agora SA