Rajd Estonii | Nadbałtycki trening Polaków

Wśród 182 ekip zgłoszonych do startu w Auto24 Rally Estonia znajdziemy także kilka polskich załóg. Start w zawodach planują m.in. Maciej Oleksowicz, Maciej Rzeźnik i Wojtek Chuchała. Początek rywalizacji w piątek, 20 lipca o 16:50

Imponującą obsadę Rajd Estonii zawdzięcza nie tylko temu, że tutejsze odcinki są podobne do tych, na których rozgrywany jest najszybszy rajd w kalendarzu WRC, czyli Rajd Finlandii.

Rally Estonia jest jednocześnie rundą Mistrzostw Estonii, estońskiego Pucharu Michelin, cyklu Baltic Rally Championship, a także Mistrzostw Łotwy oraz łotewskiej edycji Pucharu Michelin.

To jednak nie wszystko, bowiem w tym roku po raz pierwszy estońska impreza jest również eliminacją Rajdowych Mistrzostw Europy Samochodów Historycznych.

Lista zgłoszeń dzieli się na dwie grupy - zawodników rywalizujących we współczesnych samochodach oraz tych, którzy poprowadzą rajdowe klasyki. W tej drugiej grupie znalazł się nawet Jari-Matti Latvala, który pojedzie tylnonapędowym Escortem RS.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników trasę o łącznej długości 472 km, z czego 167 km będzie stanowić 12 odcinków specjalnych. Trzy z nich załogi przejadą dwukrotnie. Zgodnie z harmonogramem pierwsze pięć prób zostanie rozegranych w piątek, a pozostałe siedem w sobotę.

Start do pierwszego z piątkowych oesów od 17:31. Dzień zakończy się o 21:33. W sobotę ekipy nie będą musiały zrywać się z łóżek zbyt wcześnie - OS nr 6 zacznie się o 11:47. Wyniki zawodów powinniśmy poznać o godzinie 19:00 czasu lokalnego (Między Tallinem a Warszawą jest godzina różnicy czasowej).

ZOBACZ TAKŻE:

Tragedia na Rally Bohemia - zmarł pilot

Rajd Bosforu | Sołowow wiceliderem Mistrzostw Europy

Polskie podium w F2

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.