Tragedia na Rally Bohemia - zmarł pilot

Do tragicznego wypadku doszło na trasie, rozpoczętego wczoraj w okolicach Mlada Boleslav Rajdu Bohemii. Z drogi wypadli Martin Semerad i Bohuslav Ceplecha w Mitsubishi Lancerze Evo IX. Pilot zmarł na skutek ciężkich obrażeń

Tegoroczny Rajd Bohemii od początku nie był zbyt szczęśliwy. Na piątkowym odcinku testowym z trasy wyleciał Mads Ostberg (Ford Fiesta S2000). Na pierwszym sobotnim oesie z zawodów odpadło kolejnych dwóch kierowców, pretendentów do zwycięstwa Juho Hänninen i Roman Kresta.  Obaj w Škodach Fabia S2000.

Niestety, niezwykle pechowy okazał się trzeci odcinek 39. Rally Bohemia, kultowej imprezy, rozgrywanej w okolicach Mlada Boleslav. Z trasy wypadli Martin Semerad i Bohuslav Ceplecha- załoga z nr 9. Po wypadku zawody przerwano i definitywnie zakończono.

Zdarzenie od początku wyglądało bardzo groźnie. 22-letniego kierowcę przewieziono śmigłowcem do szpitala, pilota transportowano na oddział ratunkowy do Liberca, w stanie ciągłej reanimacji. Niestety, 35-letniego, utytułowanego pilota Bohuslava Ceplechy nie udało się uratować. Zawodnik zmarł.

Bohuslav Ceplecha regularnie startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Poważną sportową karierę rozpoczynał u boku Josefa Semerada, ojca Martina, z którym jechał feralny Rally Bohemia 2012. 6 maja skończył 35 lat.

Niedawno załoga Martin Semerad i Bohuslav Ceplecha triumfowała m.in. podczas 4. runda MCR-S Rally Krkonose.

Zobacz relację filmową Tomasza Jasiaka z Rally Krkonose

 

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Bosforu | Sołowow wiceliderem Mistrzostw Europy

Śmiertelny wypadek na Baja Carpathia

Rajd Karkonoski | Kajetanowicz najszybszy pod Śnieżką

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.