Czekamy na ściganie w Siennej

Około setki niezwykle szybkich kierowców i ich niewyobrażalnie mocne maszyny. To wszystko przez dwa dni na drodze z Siennej do Przełęczy Puchaczówka, pod Czarną Górą. A przy tym wielki motoryzacyjny piknik. Tak zapowiada się IX i X runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, organizowana przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej

Ściganie w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski minęło półmetek. Najlepsi kierowcy w  poszczególnych klasyfikacjach już wysunęli się na prowadzenie. Zatem rywalizacja o punkty w wyścigach górskich naprawdę nabiera kolorów!

Na szczycie punktacji stoi Tomasz Nagórski (Subaru Impreza WRX). Drugie miejsce zajmuje wielokrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo 9), a tuż za nim jest Tomasz Mikołajczyk (Mitsubishi Lancer).

Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej rozpoczną się w piątek, 20 lipca od badania kontrolnego w Stroniu Śląskim. Udział w nich weźmie cała czołówka kierowców, którzy w tym sezonie rywalizują o mistrzowskie tytuły w górach.

Wielkie ściganie na liczącej 2770 m asfaltowej trasie, na której różnica wysokości wynosi 206 m, rozpocznie się w sobotę. Pierwszy podjazd treningowy IX rundy z pomiarem czasu wystartuje o godz. 09.15, podjazdy wyścigowe natomiast o godz. 15.00.

W niedzielę, podczas X rundy zawodnicy na trasę wyruszą wcześniej, już o godz. 09.30 rozpocznie się trening. Pierwszy podjazd wyścigowy zaplanowano natomiast na godz. 12.15.

Na strasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka kierowcy będą mieli do pokonania 10 zakrętów prawych i 12 lewych. Rekord tej trasy, który wynosi 1:30,921, ustanowił w 2010 roku Mariusz Stec.

GSMP 2012 po VII rundzie - klasyfikacja generalna samochodów turystycznych

1. Tomasz NAGÓRSKI Subaru Impreza WRX - 115 2. Mariusz STEC Mitsubishi Lancer Evo IX - 88 3. Tomasz MIKOŁAJCZYK Mitsubishi Lancer - 87 4. Andrzej SZEPIENIEC Mitsubishi Lancer - 84 5. Aleksander MICHAŁOWSKI Mitsubishi Lancer EVO HKS - 66 6. Rafał GRZESIŃSKI Mitsubishi Lancer Evo IX - 60 7. Marcin BEŁTOWSKI Subaru Impreza - 44 8. Waldemar KLUZA Mitsubishi Lancer - 31 9. Michał SOWA Mitsubishi Lancer Evo IX - 23 10. Damian ŁATA Mitsubishi Lancer Evo IX - 19

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Bosforu | Sołowow wiceliderem Mistrzostw Europy

4x4 | O co chodzi w Pucharze Polski Off-Road?

Kia Lotos Race | Weekend Dobrowolskiego i Mireckiego

Więcej o: