KJS | Zespół Moto.pl zdobywa doświadczenie!

Zespół  Moto.pl powrócił na rajdowe trasy! W miniony weekend Piotr Sielicki i Grzegorz Filipek wystartowali w  XVIII edycji Rajdu Św. Krzysztofa

Niewidziany na rajdowych trasach od zakończonego w marcu pucharu 4Turbo Motul Cup, zespół w barwach Moto.pl powrócił w miniony weekend.

W przerwie między startami w zespole Piotra Sielickiego doszło jednak do wielu zmian. Na prawym fotelu Grzegorz Filipek zastąpił swojego młodszego brata Andrzeja.

Tytularnym sponsorem została firma 4DRIVE - tapicer samochodowy, samolotowy i motocyklowy. Kolejnymi firmami, które postanowiły wesprzeć młody zespół są Motul Polska oraz Abaprim - FABRYKA REKLAMY.

Celem 4DRIVE Rally Team są oczywiście starty w RD-3L oraz Rajdowym Pucharze Polski. Jednak  do czasu pełnego przygotowania się do tych startów, zespół nadal będzie startował w KJS-ach i imprezach amatorskich. Chodzi tu oczywiście o zdobywanie doświadczenia!

Zatem KJS Rajd Św. Krzysztofa, zorganizowany na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą,  był idealną imprezą do powrotu po dłuższej przerwie.

Trzy bardzo techniczne, a zarazem szybkie próby, które należało pokonać trzykrotnie stanowiły niełatwe zadanie. Na starcie w klasie 3, w której rywalizuje zespół 4DRIVE, znalazło się wielu doświadczonych kierowców w bardzo dobrze przygotowanych autach.

Od samego początku wysokie tempo narzucili kierowcy w dwóch Hondach Civic. Załoga Piotr Sielicki i Grzegorz Filipek na pierwszej próbie uzyskała 7 czas w klasie.

Różnice w czołowej dziesiątce klasy były jednak bardzo niewielkie. Gdy Piotrek z Grzegorzem zaczęli znajdować odpowiedni rytm jazdy na końcu drugiej próby awarii uległ przewód hamulcowy i Saxo VTS, które nigdy wcześniej nie zawodziło, straciło hamulce i dalsza jazda nie była już możliwa.

Piotr Sielicki:

Po dłuższej przerwie, którą poświęciliśmy na szukanie sponsorów oraz serwis naszego auta wróciliśmy na rajdowe trasy. Niestety awaria hamulców bardzo szybko wyeliminowała nas z walki. Paradoksalnie, do tego rajdu cały zespół przygotowywał się najdłużej. Auto skończyliśmy przygotowywać dopiero w sobotę przed BK i poza brakiem skrzyni biegów ze szperą Citroen Sport, z której korzystamy od początku, auto było przygotowane perfekcyjnie. Niestety tak się zdarza, że czasem zawodzą elementy, które nie powinny zawieść. Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować naszym nowym sponsorom - firmie 4DRIVE, do korzystania z usług której serdecznie zachęcamy, firmie Motul Polska za udzielone wsparcie oraz Abaprim - FABRYKA REKLAMY, która okleiła nasze auto i zapowiedziała dalsze wsparcie naszego zespołu. Patronem medialnym naszego zespołu pozostaje oczywiście portal Moto.pl Za pomoc w przygotowaniach wielkie dzięki należą się też mojej dziewczynie, rodzicom oraz całej naszej ekipie - Agnieszce, Maćkowi i Grześkowi. Mamy nadzieje, że następnym razem uda nam się dojechać do mety i uzyskać dobry rezultat. Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć, które specjalnie dla nas wykonał Łukasz Widziskowski.

Grzegorz Filipek:

Przyjechaliśmy do Nowego Miasta po to aby rozjeździć się po ponad 3 miesięcznej pauzie w startach. Nie jesteśmy usatysfakcjonowani z ilości pokonanych kilometrów, ale cały okres przygotowań do rajdu oraz sam wyjazd uznajemy za bardzo pozytywny. Chcemy szybko usnąć awarię i wrócić na kolejny rajd. Ja także chciałbym podziękować naszym sponsorom i partnerom oraz wszystkim osobom, które pozwoliły naszemu zespołowi znowu wystartować. Mamy nadzieje, że kolejnym startem nadrobimy ostatnie niepowodzenie.

ZOBACZ TAKŻE:

Małysz dostał Pajero Dakar

Zbigniew Łacisz najlepszy podczas II rundy Kia Lotos Race

Rajd Karkonoski | Kajetanowicz najszybszy pod Śnieżką

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.