Rajd Nowej Zelandii | Oleksowicz trzeci w SWRC

W zakończonym dzisiaj 42. Rajdzie Nowej Zelandii Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski wywalczyli 3. miejsce w klasyfikacji SWRC. Dzięki temu Polacy mogą dopisać do swojego konta kolejne 15 punktów

Droga do mety w pierwszym występie w Nowej Zelandii nie była dla polskiej załogi ani gładka, ani prosta. Na liczącej ponad 1650 km trasie rajdu Oleksowicz i Obrębowski nie uniknęli problemów i przygód. Trudy rywalizacji mocno odczuła Fiesta S2000, którą startowali Polacy.

Sporo trudności, także innym załogom, sprawiła bardzo zmienna pogoda. Wielu zawodników miało problemy z doborem opon i utrzymaniem się na trasie. Błędy zdarzały się również bezpośrednim rywalom Maćka i Andrzeja. Z kolei Polacy, po tym, jak na początku pierwszego i drugiego dnia opuścili trasę oesu, na końcowym etapie starali się jechać równo i pewnie do mety.

OleksowiczOleksowicz fot. archiwum Maciej Oleksowicz:

Jest upragniona meta Rajdu Nowej Zelandii. W zasadzie wyjeżdżamy stąd z tym, z czym chcieliśmy. Zdobyliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji S2000 i sporo punktów, ale nie do końca tak, jak chcieliśmy, bo trochę potłukliśmy samochód. Przygód było co niemiara, cieszą jednak punkty i fajna pozycja. Dzisiaj jechaliśmy już raczej zachowawczo, bowiem nasze miejsce było już praktycznie ustalone. Mieliśmy istotną stratę do zawodników przed nami i sporą przewagę nad załogami z tyłu, dlatego nasze tempo było bezpieczne, zwłaszcza że warunki były zdradliwe i co chwilę się zmieniały - raz padał deszcz, raz świeciło słońce. Samochód i zespół w tych okolicznościach funkcjonowali świetnie, więc to podium w rajdzie trzeba dedykować właśnie zespołowi. Dali sobie fantastycznie radę przy wszystkich naszych przygodach, co pozwoliło nam dojechać do mety. Dzięki nim samochód cały czas nadążał za naszą wolą walki.

Nieoficjalna klasyfikacja SWRC po 42. Rajdzie Nowej Zelandii:

1. Hayden Paddon (NZL) 62 2. Craig Breen (IRL) 43 2. Per-Gunnar Andersson (SWE) 43 4. Maciej Oleksowicz (POL) 41 5. Yazeed Al Rahji (SAU) 22 6. Pontus Tidemand (SWE) 15 6. Pedro Meireles (POR) 15 8. Alister McRae (SCO) 6

ZOBACZ TAKŻE:

Małysz dostał Pajero Dakar

Zbigniew Łacisz najlepszy podczas II rundy Kia Lotos Race

Rajd Karkonoski | Kajetanowicz najszybszy pod Śnieżką

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.