Małysz dostał Pajero Dakar

Mitsubishi Motors poinformowało, że w sezonie 2012 nadal wspiera zespół rajdowy Adama Małysza i Rafała Martona. Załoga otrzymała właśnie Pajero Dakar, a w tym roku wystartuje w pełnym cyklu CEZ (Central Europe Zone) Of Cross Country Cup samochodem L200

W ramach współpracy firma Mitsubishi przekazała kierowcy Adamowi Małyszowi i jego pilotowi Rafałowi Martonowi samochód Pajero Dakar. Auto to, jako oficjalny pojazd zespołu, będzie służyć załodze w charakterze samochodu Assistance we wszystkich startach i sesjach treningowych w sezonie 2012.

Cieszymy się, to że właśnie Mitsubishi Pajero, które udało nam się poznać z najlepszej strony zarówno w wersji rajdowej, jak i zwykłej, drogowej będzie naszym pojazdem Assistance w czasie przygotowań do rajdów i pomoże wygodnie przebyć wiele tysięcy kilometrów dróg w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji - powiedział Adam Małysz odbierając kluczyki do nowego pojazdu.

Szykują się na Dakar 2013

Współpraca polskiej filii Mitsubishi Motors z zespołem Adama Małysza i Rafała Martona rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku, kiedy to słynny polski skoczek podjął decyzję o starcie za kierownicą Mitsubishi Pajero w morderczym rajdzie Dakar.

Pierwszy start Małysza w Dakarze był niezwykle udany - jako jeden z niewielu debiutantów zdołał on dojechać do mety zajmując znakomitą 37. pozycję w klasyfikacji generalnej.

W sezonie 2012, który załoga traktuje jako trening i przygotowanie do rajdu Dakar 2013, Małysz i Marton startują w cyklu CEZ Cross Country, który potrwa aż do trzeciej dekady października.

W 2012 roku Małysz i Marton wystartują  także w dwóch lub trzech rajdach zaliczanych do Pucharu Świata. Załoga przynajmniej raz w miesiącu dzięki uprzejmości Wojska Polskiego będzie  trenować na terenie poligonów wojskowych w Drawsku Pomorskim i Żaganiu.

Z radością wspieramy starty zespołu Małysz/Marton także w tym sezonie i trzymamy kciuki za zawodników. Mamy nadzieje, że szczególnie przydatna będzie nawigacja, która ułatwi dojazdy do setek miejsc, które zespół odwiedzi podczas tych mistrzostw oraz dobre własności terenowe Pajero, które ułatwią zapoznawanie się z trasą- podsumował Arkadiusz Tomala.

Kalendarz starów Adama Małysza i Rafała Martona

- Baja Rabakoz (11-13.05.2012 - Węgry) - Baja Puglia&Lucania (2-3.06.2012 Włochy ) - Baja Carpathia (29.06.-01.07.2012 -Polska) - Baja Gyulai (3-5.08.2012 - Węgry) - Baja Poland (13-16.09.2012 - Polska) - Baja Vsetin (28-29.09.2012 - Czechy) - Baja Slovakia (19-21.10.2012 - Słowacja)

ZOBACZ TAKŻE:

Hołek gwiazdą teledysku - zobacz klip

Ruta celuje w Dakar?

Rajd Karkonoski | Kajetanowicz najszybszy pod Śnieżką

Więcej o:
Copyright © Agora SA