Rajd Nowej Zelandii | Oleksowicz powalczy na drugiej półkuli

Już w najbliższy weekend -Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski rozpoczną rywalizację w Rajdzie Nowej Zelandii. Dla  zespołu Castrol TRW Motointegrator  będzie debiut w tych zawodach

Jednak Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski  w tym sezonie na swym koncie mają już trzy rundy zmagań o punkty w SWRC, czyli w cyklu dla samochodów Super 2000.

Po ponad 1,5-miesięcznej podróży do Auckland w Nowej Zelandii, gdzie zlokalizowano bazę rajdu, dopłynęły wreszcie dwa kontenery zespołu. W jednym jest w nich cały ekwipunek serwisowy,w drugim, cała i zdrowa, Fiesta S2000 polskiej załogi. Na miejscu jest już także cała ekipa  Castrol TRW Motointegrator, na czele z Oleksowiczem i Obrębowskim.

Mariusz Ficoń, koordynator zespołu:

- Cały zespół spokojnie i bez przeszkód dotarł do Auckland. Podróż zajęła ponad 30 godzin. Po aklimatyzacji i odpoczynku zabraliśmy się do pracy, bo ten rajd to dla całego zespołu wyzwanie nie tylko sportowe, lecz także logistyczne. Jeden z kontenerów, który przypłynął z Polski, jeszcze przed jego wysłaniem, zabudowaliśmy tak, by mógł pełnić rolę naszej ciężarówki serwisowej. Zabraliśmy wyposażenie i wszystkie niezbędne części, więc czujemy się gotowi do zawodów. Samochód rajdowy musiał przejść badanie techniczne w stacji diagnostycznej, by otrzymać czasowe pozwolenie na poruszanie się po publicznych drogach Nowej Zelandii. Polskie lato zamieniliśmy na nowozelandzką zimę, która panuje obecnie na południowej półkuli. Nie jest to jednak zima, jaką my znamy. Temperatury osiągają około 14 do 17 stopni w ciągu dnia i 2 do 4 stopni w nocy. Tydzień, w którym odbywa się rajd jest okresem, kiedy dni na drugiej części Ziemi są najkrótsze. Pewną niewiadomą jest pogoda, ponieważ zima jest w Nowej Zelandii porą, podczas której bardzo często (nawet kilkanaście razy w miesiącu) pada deszcz. Nie są to jednak bardzo intensywne opady.

Na liście zgłoszeń do 42. Rajdu Nowej Zelandii znajdziemy w sumie 44 załogi, z czego 5 załóg wystartuje w samochodach typu S2000. Spośród zawodników zgłoszonych do udziału w cyklu SWRC, w Rajdzie Nowej Zelandii wystartuje czwórka konkurentów Oleksowicza: Per-Gunnar Anderson, Hayden Paddon, Alister McRae oraz Yazeed Al-Rajhi.

W tej chwili Oleksowicz  z 26 punktami, jest trzeci w klasyfikacji SWRC. Wyprzedza go Irlandczyk  Craig Breen (43pkt. ) i Nowozelandczyk Hayden Paddon (37pkt.)

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Karkonoski | Kajetanowicz najszybszy pod Śnieżką

GKSS: Grzyb i Stalmach byli na nielegalnym zapoznaniu

Rajd Akropolu | Boski triumf Loeba

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.