Hołek gwiazdą teledysku - zobacz klip

Legenda polskich rajdów samochodowych Krzysztof Hołowczyc wystąpił w teledysku zespołu My Riot. W klipie do utworu ?Ból przemija? Hołek mknie 260km/h swoim prywatnym, czarnym Nissanem GT-R

Lider zespołu  My Riot, Piotr "Glaca" Mohamed nie kryje, że Rajdowy Mistrz Europy, wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar, a obecnie Europoseł jest dla niego inspiracją.

- Wielcy sportowcy często mieli znaczny wpływ na muzyków, jak choćby Mohamed Ali, który wiadomo, że inspirował króla jazzu Milesa Davisa. Jestem przekonany, że zrealizowany materiał zaowocuje ciekawym, dynamicznym teledyskiem z dość przewrotnym zakończeniem - podkreśla lider zespołu My Riot, a wcześniej frontman grupy Sweet Noise. Opowiada, że "Ból przemija" to utwór o pokonywaniu własnych słabości i podnoszeniu się po upadkach.

-Ta tematyka idealnie wiąże się ze sportem na najwyższym poziomie i postaciami charyzmatycznych mistrzów, którzy są wielcy właśnie dlatego, że ból i porażki potrafią zostawić za sobą i idą do przodu, do kolejnego celu, kolejnego wyzwania - mówi Glaca.

Teledysk do utworu powstał dzięki współpracy Piotra Mohameda z łódzkim Mania Studiem. Kręcono go właśnie w okolicach Łodzi, m.in. na jednej z dróg w gminie Koluszki. Jak udało nam się ustalić, trasę wyłączono z ruchu na kilka dni. A Krzysztof Hołowczyc miał okazję do popisania się kunsztem jazdy. Do 260km/h rozpędził swojego Nissana GT-R.

W efekcie powstał obraz, którego mottem jest prosta, ale niezwykle ważna prawda  "dzisiaj ja ratuje ciebie, jutro ty uratujesz mnie". W klipie los zetknął w dramatycznej sytuacji dwóch bohaterów: legendarnego mistrza kierownicy i rockowego muzyka. Obaj jednak potrafią doskonale się w niej odnaleźć, zachować jak prawdziwi mężczyźni. Podobne zdarzenie może spotkać niemalże każdego, więc przesłanie jest bardzo uniwersalne i czytelne.

- Klipy Glacy są zupełnie wyjątkowe. Wyróżniają się przemyślaną, bardzo oryginalną koncepcją i bardzo nowoczesną realizacją. Wydaje mi się, że jego ostatni, dwuletni pobyt w USA i współpraca z czołówką amerykańskich muzyków przeniósł go na zupełnie inny poziom myślenia o muzyce i obrazie, który ją ilustruje. Glaca jest wyjątkowo świadomym artystą, który perfekcyjnie wie, co chce zrealizować i czynnie uczestniczy w produkcji - opowiada Krzysztof Hołowczyc.

W klipie obok Krzysztofa Hołowczyca, wystąpił Maciej Wisławski. Słynny pilot rajdowy, który wiele lat jeździł na prawym fotelu Hołka, wcielił się w rolę chirurga. Lekarza zagrał też Vahan Bego -  rzeźbiarz i performer. Małą rolę odegrał także Martin Kaczmarski, młody zawodnik, specjalizujący się w rajdach terenowych.  Ozdobą teledysku, jest seksowna Kasia -  tancerka ze szkoły Oh LaLa.

"Ból przemija" to kolejny, piąty już teledysk do utworów z debiutanckiej płyty My Riot "sweet_noise".  Jego premiera  odbyła się kilka dni temu, dokładnie w 50-te urodziny Krzysztofa Hołowczyca. Obraz bije już rekordy popularności na kanale YT.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Ruta celuje w Dakar?

Rajd 100 Acre Wood | Hołek i Wiślak podbijają USA

Rajd Dakar 2012 | Hołowczyc dziesiąty!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.