Rajd Karkonoski | Aż 143 załogi pod Śnieżką

Już w najbliższy piątek rusza  27. Rajd Karkonoski - 3. runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski,  4. runda Rajdowego Pucharu Polski oraz 2. runda Lausitz Cup

Na listach zgłoszeń łącznie widnieją aż 143 załogi, dla których organizatorzy przygotowali zarówno sprawdzone rajdowe klasyki jak i sporo nowości.

LISTA ZGŁOSZEŃ RSMP

LISTA ZGŁOSZEŃ RPP

LISTA ZGŁOSZEŃ PUCHAR ŁUŻYC

Rajd Karkonoski zostanie zainaugurowany już w najbliższy piątek, 1 czerwca o 19:45 prezentacją załóg na Placu Piastowskim w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry - Cieplicach. Tegoroczna trasa została zmodyfikowana w znaczny sposób.

Według ubiegłorocznego schematu zostaną rozegrane tylko OS Grudza oraz klasyczny odcinek w Karpaczu, na którym mieści się słynna hopa nad torem bobslejowym.

W sobotę, 2 czerwca zawodnicy będą mieli do pokonania 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 92,24 km.

Novum w tegorocznej edycji rajdu będzie też Zabobrze - odcinek rozgrywany w wersji równoległej, gdzie przy dwukrotnie pokonywanej pętli kibice będą mogli zobaczyć bezpośrednią rywalizację najlepszych kierowców RSMP oraz Pucharu Łużyc.

ZOBACZ TRASĘ ETAPU 1

Nowością podczas niedzielnego etapu będzie z kolei odcinek specjalny rozgrywany w Szklarskiej Porębie prowadzący przez jedną z atrakcji turystycznych miasta, wzgórze usytuowane na wysokości 775 m n.p.m. z którego roztacza się piękny widok na panoramę Karkonoszy oraz Kotlinę Jeleniogórską.

ZOBACZ TRASĘ ETAPU 2

Meta zawodów będzie zlokalizowana na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze.

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Akropolu | Boski triumf Loeba

Ralis Vilnius | Oleksowicz piąty na Litwie

Kia Lotos Race | Łacisz podwójnym zwycięzcą

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.