Kia Lotos Race | Łacisz zdomiował trening

W niedzielę startuje kolejna odsłona Kia Lotos Race, tym razem rozgrywana na austriackim torze Red Bull Ring. Na oficjalnym treningu przed 2. rundą Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto najszybszy był Zbigniew Łacisz

Uczestnicy Kia Lotos Race od wczoraj poznają nowy obiekt o długości 4318 metrów. Położony w górzystej okolicy Grazu tor, to niegdysiejszy A1 Ring, goszczący w latach świetności także wyścigi Formuły 1.

Po modernizacji został oddany do użytku dokładnie rok temu, a teraz jest areną zmagań w drugiej w tym roku odsłonie mistrzostw Picanto.

Już były przygody

Zbigniew Łacisz był najszybszym zawodnikiem na oficjalnym treningu przed II rundą Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto. Za nim uplasował się w tabeli Michał Dobrowolski, który wczoraj zaliczył przygodę swoim samochodem i przeturlał go po pułapce żwirowej. Szczęśliwie zakończyło się na strachu i szybkim prostowaniu dachu.

Trzeci czas uzyskał Damian Łata, a czwarty lider klasyfikacji generalnej Krzysztof Steinhof. Dopiero z 13 czasem sesję ukończył Grzegorz Kubat, zwycięzca konkursu Kia Lotos Race 2011.

To dosyć trudny i szybki tor -  mówił Kubat po sesji. - Wciąż jest z góry lub pod górę, trzeba bardzo szanować prędkość i pilnować swojego toru jazdy. Jakikolwiek błąd oznacza dużą stratę. Generalnie ten tor raczej nie wybacza błędów. Dzisiaj miałem zdecydowanie słabsze wyniki niż wczoraj, ale to chyba wina opon. Założyliśmy nowe i mam nadzieję, że w sesji czasowej będzie już lepiej.

Zawodnicy jeszcze przed południem odbędą pierwszy trening czasowy, a na 16.15 zaplanowana jest druga sesja kwalifikacyjna, decydująca o ustawieniach na polach startowych. Wyścig główny rozpocznie się w niedzielę o 13.00.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Lotos Race | Teraz ściganie w Austrii

Rajd Mazowiecki | Zwycięstwo Płachytki i Nowaczewskiego

Kia Lotos Race | Łacisz i Łata najszybsi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.