Maciej Rzeźnik testował Mini WRC

Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem odwiedzili siedzibę firmy Prodrive, która przygotowuje samochody rajdowe Mini WRC. Kierowca z Rzeszowa miał okazję odbycia testów tego  zaawansowanego auta, startującego w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata

Zajmujący obecnie 3. miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Maciej Rzeźnik nie kryje, że wizyta w Banbury w Wielkiej Brytanii była dla niego  niezwykłym przeżyciem. Wszystko za sprawą Mini WRC.

Maciej Rzeźnik:

Możliwość testów samochodu startującego w WRC i praca z inżynierami z zespołu fabrycznego zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Po omówieniu pewnych niuansów dotyczących obsługi Mini WRC zasiadłem na prawym fotelu w roli pasażera kierowcy testowego firmy Prodrive i mogłem przypatrzeć się jego technice jazdy i sposobie pokonywania kolejnych fragmentów toru testowego. Po tej nauce przyszła kolej na to, żebym to ja zasiadł za kierownicą i musze przyznać, że poczułem się w tym aucie bardzo komfortowo. Uwielbiam takie mocne, dzikie i narowiste samochody, które bardzo dobrze pasują do mojego stylu jazdy. Myślę, że szybko zaaklimatyzowałem się za kierownicą, ale jestem też świadomy tego, że aby wykorzystać możliwości auta w 100% trzeba sporo treningu. Marzę o sprawdzeniu swoich sił w WRC na prawdziwym rajdzie. To byłoby coś pięknego.

Przemysław Mazur:

Firma Prodrive jest legendą w świecie sportów motorowych, a rajdów samochodowych w szczególności. Bardzo profesjonalnie podeszli do naszych testów i pokazali jak funkcjonuje ich zespół. Zapoznanie się teamem i testy Mini WRC zrobiły na Maćku ogromne wrażenie. Maciek szybko zaczął pokonywać zakręty w bardzo agresywny, szybki i odważny sposób, co zrobiło na inżynierach Prodrive pozytywne wrażenie, przede wszystkim ze względu na to jak szybko był w stanie uczyć się auta klasy WRC. Wizytę a Bandury będziemy wspominać bardzo dobrze. Myślę, że każda możliwość bycia blisko tego sportu, możliwość testów nowych samochodów jest niesamowicie istotna. Warto także rozmawiać, uczyć się od najlepszych i mierzyć wysoko. Bardzo chcielibyśmy, żeby ta wizyta przyniosła coś pozytywnego. Dzisiaj wiemy z Maćkiem jedno - mamy nowe sportowe marzenia.

Film z pierwszych testów Macieja Rzeźnika w Mini WRC

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Lotos Race | Teraz ściganie w Austrii

Rajd Mazowiecki | Zwycięstwo Płachytki i Nowaczewskiego

Kia Lotos Race | Łacisz i Łata najszybsi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.