Kia Lotos Race | Teraz ściganie w Austrii

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto ruszają na południe. Druga runda Kia Lotos Race zawita na nowy, choć o bogatej historii, tor ?Red Bull Ring? w Austrii

Zawodnicy kolejny raz w tym sezonie będą musieli poradzić sobie na całkowicie nieznanym im obiekcie, ale doświadczenia zebrane podczas pierwszej rundy na "EuroSpeedway Lausitz" powinny być pomocne.

Austriacki tor to nieco przebudowany i odrestaurowany "A1 Ring" (wcześniej "Osterrreichring") w miejscowości Spielberg, który gościł Grand Prix Formuły 1 w latach 1970-1987 oraz 1997-2003.

Później popadł nieco w zapomnienie i jego stan pozostawiał wiele do życzenia, ale po kupieniu go przez Red Bulla oraz przeprowadzeniu stosownych prac, oddano go ponownie do użytku w maju 2011 r. Obecnie goszczą na nim m.in. wyścigi serii DTM oraz mistrzostwa Austrii.

Kia Lotos Race będzie tym razem częścią wyścigowego weekendu "Rundstreckentrophy am RED BULL RING", którego kulminacją będzie wyścig serii BOSS GP (Big Open Single Seater). To rywalizacja zawodników w historycznych już bolidach Formuły 1. Oprócz tego rozegrane zostaną m.in. zawody w klasach F3000, Interserie, Mistrzostwa Słowacji Samochodów Turystycznych oraz Suzuki Cup.

Druga runda Kia Lotos Race może już wstępnie "ułożyć" klasyfikację w tabeli punktowej, ale może też dać kolejnym zawodnikom szansę na walkę o podium sezonu. Do zdobycia jest komplet 140 pkt. za dwa zwycięstwa, a jak pokazał na Lausitzring Zbigniew Łacisz (pokonany jednak w drugim wyścigu przez awarię skrzyni biegów), nie jest to zadanie niewykonalne.

Na razie liderem tabeli mistrzostw jest Krzysztof Steinhof, który o zaledwie 2 pkt. wyprzedza Grzegorza Kubata i o 5 pkt. Zbigniewa Łacisza.

Rozpoczęcie wyścigów II rundy Kia Lotos Race zaplanowane jest na godz. 13.00 w niedzielę 20 maja.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Supercup | Minimum w Bahrajnie

Kia Lotos Race | Ostatnie przygotowania przed ściganiem

Kia Lotos Race | Nie było faworyta, jest zwycięzca

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.