Rajd Mazowiecki | Na liście 65 zgłoszeń

Łącznie 65 zgłoszeń przyjęli organizatorzy 10. Rajdu Mazowieckiego. 48 załóg wystartuje do rywalizacji w trzeciej rundzie Rajdowego Pucharu Polski.  Zawody ruszają  już w najbliższą sobotę, 12 maja

Zawody uatrakcyjnią przejazdy 10 gości, w tym aż 6 w niezwykle mocnych Subaru i Mitsubishi. Na końcu stawki pojedzie 7 zawodników z Rajdowego Debiutu, czyli bez pomiaru czasu.

Płachytka z jedynką

Pierwszy numer na liście zgłoszeń otrzymali liderzy klasyfikacji generalnej RPP 2012 - Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski, którzy pojadą Citroenem C2-R2. Za nimi ustawiono zwycięzców Rajdu Lotos w RPP Damiana Tomalę z Mateuszem Martynkiem w Hondzie Civic Type R.

Jako trzeci na trasę wyjedzie triumfator RPP podczas Rajdu Świdnickiego Mateusz Kubat pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego (Honda Civic Type R).

Najwięcej zgłoszeń, bo aż 24, przyjęto od zawodników, którzy będą rywalizować w klasach 5-tej i 6-tej grupujących najszybsze auta. Osiem załóg wystartuje w klasie 8 RPP, którą otwierają Wiesław Ingram i Krzysztof Janik - zwycięzcy grupy N podczas ubiegłorocznego Rajdu Mazowieckiego.

Pięć załóg cieszyć będzie kibiców jazdą tylnonapędowych BMW 318 IS, po cztery w klasie Astra i 9 oraz 3 w klasie 7 RPP.

Kuchar i Stec w gościach

Do udziału w Rajdzie Mazowieckim zgłosiło się także wielu zawodników znanych z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasie Gość pojadą Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, Dariusz Poletyło z Grzegorzem Skorupskim oraz Krzysztof Oleksowicz z Krzysztofem Gęborysem (Subaru Imprezy), natomiast Mariusz Stec z Michałem Przystupą, Felix z Adamem Grzelką, Paweł Tomaszek z Michałem Bojarem przywiozą Mitsubishi Lancery.

W Citroenie DS3 pojedzie Radosław Raczkowski z Mariuszem Kosińskim, a w C2R2 Max Tomek Gryc i Michał Kuśnierz, którzy w ubiegłym roku zajęli trzecie miejsce w klasie Gość. Fordy Fiesta poprowadzą Aron Domżała i Łukasz Byśkiniewicz, który zadebiutował w rajdach właśnie podczas ubiegłorocznego Rajdu Mazowieckiego.

Zobacz pełną listę zgłoszeń

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Lotos Race | Łacisz i Łata najszybsi

Rajd Argentyny | Kościuszko wiceliderem PWRC

Rajd Świdnicki Krause | Zdecydowany triumf Kajetana

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.