Kia Lotos Race | Dzisiaj ściganie

Pierwsze wyczynowe kilometry za uczestnikami Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto. Dzisiaj rozpoczynają się kwalifikacje do pierwszego wyścigu Kia Lotos Race na torze Eurospeedway Lausitz

Na Eurospeedway Lausitz, gdzie Kia Lotos Race jest serią towarzyszącą drugiej rundzie niemieckich mistrzostw DTM, kierowcy wyścigowych Kia Picanto zaliczyli dwie sesje treningowe.

W pierwszej z nich najlepszy rezultat uzyskał jeden z finalistów konkursu "Kia Lotos Race 2011" Michał Dobrowolski. Tuż za nim uplasowali się Mistrz Polski Kia Picanto 2008 Zbigniew Łacisz, a trzecim czasem popisał się Grzegorz Kubat, zwycięzca "Kia Lotos Race 2011".

W dwóch, dwudziestominutowych sesjach zawodnicy po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzenia swoich nowych samochodów w "bojowych" warunkach. Na liście startowej znalazło się 18 zawodników i trzech VIP-ów, nie pojawiło się w Lausitz dwóch wcześniej zgłoszonych kierowców.  Wszystkie auta przeszły wcześniej z powodzeniem odbiór techniczny.

Tor "Lausitzring" okazał się bardzo wymagający, ale także wybaczający sporo błędów popełnianych przez wyścigowych debiutantów. W pierwszym treningu tylko trzech zawodników miało niegroźne przygody, z czego jeden niestety stracił przedni zderzak swojego Picanto.

W drugim treningu ponownie najszybszy był Dobrowolski przed Łaciszem, a na trzeciej pozycji uplasował się szesnastoletni zaledwie Bartłomiej Mirecki. Pechowcem sesji okazał się Marcin Maliszewski, który jako pierwszy przeżył poważną przygodę na torze i nieco pogniótł bok swojego Picanto. Na szczęście jego mechanicy mają sporo czasu by przywrócić autu doskonałość.

Dzisiaj zawodników czeka jeszcze sesja wieczorna zapoznania z torem, które kierowcy robią pieszo. O 17:40 rozpoczynają się kwalifikacje do pierwszego wyścigu Kia Lotos Race na torze Eurospeedway Lausitz.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Supercup | Minimum w Bahrajnie

Kia Lotos Race | Ostatnie przygotowania przed ściganiem

Kia Lotos Race | Nie było faworyta, jest zwycięzca

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.