Kia Lotos Race | Zaczyna się ściganie

Już w najbliższy weekend, na niemieckim torze Eurospeedway Lausitz zadebiutuje nowa polska seria wyścigowa  - Kia Lotos Race. Na liście zgłoszeń do inauguracyjnej rundy na ?Lausitzring? widnieje 20 nazwisk kierowców

Mistrzostwa Polski Kia Picanto, organizowane są przez Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil, przy wsparciu Santander Consumer Bank, PZU oraz ATT i pod patronatem PZM.

W tym roku zostaną rozegrane podczas sześciu rund, dwie z nich odbędą się na torze Poznań, pozostałe na obiektach zagranicznych.

Na liście 20 nazwisk

Na liście zgłoszeń do inauguracyjnej rundy na "Lausitzring" widnieje 20 nazwisk kierowców, wystartują także trzy samochody "VIP" przeznaczone dla gości.

Wśród uczestników cyklu jest naturalnie Grzegorz Kubat, zwycięzca ubiegłorocznego konkursu "Kia Lotos Race 2011" i zdobywca wyścigówki Picanto "Race", znalazł się na niej także jego kolega z finału tej imprezy - Michał Dobrowolski.

W klasyfikacji "juniorskiej" prym wiedzie dwóch zawodników - mający po 16 lat Bartłomiej Mirecki oraz Maciej Dreszer. W kategorii "seniorów" liderem jest 36-letni Dominik Kotarba-Majkutewicz.

Do swego kolejnego już sezonu za kierownicą Kia przystąpi także Zbigniew Łacisz, który ma na swym koncie starty w Kia Lotos Cup za kierownicą Picanto i zdobyty tytuł Mistrza Polski w tej klasie w 2008 r.

Teraz Kia Picanto

Mistrzostwa Kia Lotos Race otwierają nowy rozdział w aktywności polskiego przedstawicielstwa koreańskiej firmy na polu sportów motorowych.

Kia dała się już poznać miłośnikom wyścigów w kraju, organizując puchar Kia Lotos Cup w latach 2006-2010. Wtedy rywalizowały Picanto pierwszej generacji oraz zdecydowanie mocniejsze i szybsze od nich Pro-cee'dy.

Teraz zawodnicy zasiądą w nowej generacji modelu Kia Picanto, z benzynowym silnikiem 1.2 l. o mocy 85 KM i przygotowanym do wyścigów wg. specyfikacji grupy N (klasa 2).

Po dwa biegi

Wyścigi rozgrywane będą według schematu dwóch biegów z 15 minutową przerwą pomiędzy nimi. Na starcie do drugiego, czołowa 10 z pierwszego biegu będzie ustawiana w odwrotnym porządku.

Zawodnicy będą podczas sześciu rund rywalizować o nagrody finansowe i rzeczowe przyznawane po każdej z nich, ale przede wszystkim o tytuł Mistrza Polski oraz o nagrodę główną jaką będzie samochód Kia Picanto.

Najpierw badanie

Wyścigowy weekend Kia Lotos Race na Lausitzring rozpocznie się czwartkowym badaniem technicznym samochodów, decydującym o dopuszczeniu do wyścigu.

W piątek zawodnicy odbędą dwie sesje testowe, a w sobotę po południu rozegra się batalia o pole position.

Wyścig został zaplanowany na niedzielę i uczestnicy KLR ruszą do niego o godz. 16.00, tuż po ceremonii zakończenia rywalizacji w II rundzie Deutsche Tourenwagen Masters, której towarzyszyć będą na Lausitzring wyścigowe Picanto.

Kto do Kia Lotos Race 2012?

01. Krzysztof Steinhof 02. Jakub Sudoł 03. Grzegorz Kubat 04. Bartłomiej Karpowicz 05. Bartłomiej Mirecki 06. Oskar Stępień 07. Konrad Wróbel 08. Bartłomiej Siemieńczuk 09. Grzegorz Zieliński 10. Maciej Dreszer 11. Michał Gadomski 12. Filip Tokar 13. Michał Dobrowolski 14. Stanisław Kostrzak 15. Marcin Maliszewski 16. Damian Łata 17. Patryk Kadlec 19. Janusz Komorowski 20. Zbigniew Łacisz 21. Dominik Kotarba-Majkutewicz

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Supercup | Minimum w Bahrajnie

Kia Lotos Race | Ostatnie przygotowania przed ściganiem

Kia Lotos Race | Nie było faworyta, jest zwycięzca

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.