Rajd Argentyny | Kościuszko 2. po pierwszym dniu

Michał Kościuszko po pierwszym dniu Rajdu Argentyny i dwóch wygranych odcinkach specjalnych zajmuje 2. miejsce w stawce PWRC

Polak wyprzedza trzeciego w klasyfikacji Benito Guerrę o 40,2 sekundy tracąc do lidera Nicolasa Fuchsa tylko 5,9 sekundy.

Na wymagających pod względem nawierzchni i bezlitosnych dla opon odcinkach drugiej pętli załoga zmagała się z poważnym defektem kierownicy, ale mimo to awansowała na 2. pozycję.

Pierwszy oes drugiej pętli jechaliśmy z defektem układu kierowniczego. Na drugim najdłuższym nawierzchnia była kompletnie rozjeżdżona. Ekstremalne warunki zaskoczyły najlepszych, w tym lokalnych kierowców. Solberg, Nowikow, Ligato i wielu innych, którzy odpadli na trasie będą pewnie zmuszeni skorzystać z Rally 2. My dojechaliśmy na resztkach zdartych opon, jeszcze parę kilometrów, a kończylibyśmy na felgach. Na ostatnim nocnym oesie czułem się doskonale. Zmieniliśmy gumy na twarde, przyspieszyliśmy i skończyliśmy pętlę awansując w stawce - powiedział Michał Kościuszko.

W sobotę zawodnicy będą mieli do przejechania siedem odcinków specjalnych, z których trzy: San Augustin-Santa Rosa, Amboy-Santa Monica i najdłuższy, prawie 40-kilomentrowy Intiyaco-Golpe de Agua przejadą dwukrotnie, przed i po południu lokalnego czasu. Dzień zakończy krótki, 6-kilomentrowy superoes na ulicach Carlos Paz.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Argentyny | Kościuszko: potrzeba doskonałego rozłożenia sił

Rajd Świdnicki Krause | Zdecydowany triumf Kajetana

Rajd Meksyku | Kościuszko dalej liderem PWRC

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.