Off-Road | W maju rusza Puchar Polski

Nowe oblicze Coval Pucharu Polski Off-Road PL 2012. Tegoroczna edycja rusza już 11 maja. Starcie w Nowej Dębie będzie miało kilka cech wspólnych z tym, które odbyło się w zeszłym roku, jednak na zawodników oraz kibiców czeka pokaźna pula nowości i niespodzianek, które uatrakcyjnią jeden z największych i najbardziej prestiżowych rajdów przeprawowych w naszym kraju

W tym roku rozgrywana jest 12. edycja Pucharu Polski Off-Road PL. To najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl rajdów 4x4 w Polsce. Sponsorem tytularnym tegorocznych rozgrywek jest firma Coval.  Już od kilku lat załogi corocznie rywalizują ze sobą podczas trzech rund.

Grzegorz Surowiec - Dyrektor Rajdu:

12. edycja jest dla nas wielkim wyzwaniem. Po tak długiej obecności na polskiej scenie rajdów przeprawowych postanowiliśmy wprowadzić kilka elementów, które nie będą jedynie kosmetyczną zmianą, a prawdziwą rewolucją. Nowe pomysły zaprezentujemy już podczas I Rundy w Nowej Dębie, która odbędzie się w dniach 11-12 maja. Czym ta edycja będzie wyróżniać się od poprzednich? Zacznijmy od tego, że w piątek na torze motocrossowym zostanie rozegrany Prolog, dla którego wymyśliliśmy zupełnie nową formułę. Będzie to znacznie dłuższe, widowiskowe ściganie, z dużą ilością atrakcji dla kibiców. Zmieniliśmy także kolejność etapów, wprowadzając do rozgrywki trzeci, dodatkowy punkt programu - w związku z tym będzie znacznie więcej jazdy, a co za tym idzie, rywalizacja z pewnością stanie się jeszcze ciekawsza. W tym roku postawiliśmy także na mniejszą ilość ekstremalnych przepraw, które zastąpiliśmy dłuższą trasą i szybszymi odcinkami - a te idealnie wpisują się w teren i krajobraz poligonu w Nowej Dębie. Warto zaznaczyć także, że te unikalne i niezwykle atrakcyjne tereny zostały zarezerwowane w tym roku dla zaledwie dwóch imprez tego typu w kraju. Jesteśmy przekonani, że nowa formuła usatysfakcjonuje wszystkich, którzy zdecydują się uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Podczas tegorocznej edycji każda runda zostanie zainaugurowana długim prologiem. Następnie zawodnicy będą rywalizować w trzech etapach: dwóch Odcinkach Dziennych i jednym Odcinku Nocnym. Załogi startujące w Pucharze Polski są klasyfikowane oddzielnie w każdym etapie rundy według sumy czasów przejazdu (wszystkich odcinków etapu, na których obowiązuje pomiar czasu) oraz z uwzględnieniem regulaminowych kar.

Klasyfikacja końcowa dokonywana jest na podstawie sumy punktów z klasyfikacji etapów danej rundy. W Pucharze Polski zawodnicy zmagają się w klasach o różnym stopniu trudności: Extreme i Adventure.

Klasa Extreme jest przeznaczona dla najbardziej doświadczonych zawodników. Wymaga odpowiednio przygotowanych samochodów, wyposażonych m.in. w klatki bezpieczeństwa i wyciągarki. Klasa Adventure to już łatwiejsze trasy i samochody konstruowane na bazie aut seryjnych z ograniczoną ilością przeróbek.

Organizatorami Coval Pucharu Polski Off-Road PL są redakcja "Off-Road PL Magazyn 4x4" oraz Polskie Stowarzyszenie Off-Road.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Świdnicki Krause | Kajto spotka się z kibicami

Rajd Świdnicki Krause | Rozmowa z Romanem Grygiańcem - dyrektorem zawodów

Rajd Świdnicki Krause | Pojadą 123 załogi!

Więcej o: