Rally Presov | Grzyb drugi, Chuchała pechowo

Po pierwszym dniu Rally Presov Grzegorz Grzyb i Robert Hundla są  drudzy w klasyfikacji generalnej. O prawdziwym pechu mogą mówić Wojciech Chuchała i Kamil Heller, którzy spadli z miejsca trzeciego na czternaste. Prowadzą Jozef Beres Jr i Robert Müller

Słowacy Jozef Beres Jr i Robert Müller w Skodzie Fabii S2000 o +56,2 s wyprzedzają Grzegorza Grzyba i Roberta Hundlę. Polska załoga w Peugeocie 207 S2000 ma z kolei +1:21,3 nad trzecimi w klasyfikacji Jaroslavem i Erikiem Melicharkami w Mitsubishi Lancerze WRC05.

Po pięciu odcinkach specjalnych Rally Presov Wojtek Chuchała i Kamil Heller zajmowali trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, liderując w grupie N. Niestety przebita opona na ostatniej próbie dnia kosztowała załogę przeszło cztery minuty. Mimo to, Wojtek Chuchała i Kamil Heller mieli powody do zadowolenia, zarówno ze świetnego tempa na tak wymagających trasach, jak i z nawiązania walki z czołówką w mocniejszych samochodach.

Wojtek Chuchała:

Zaczęło się bardzo dobrze, a po pierwszej pętli udało nam się utrzymać trzecie miejsce i była nawet nadzieja wspięcia się wyżej. Jednak mrok nocy ukrył przede mną ostry kamień, który mocno uszkodził lewą przednią oponę. Zmiana koła w ciemnym lesie, niemal po omacku, nie należy do najłatwiejszych i stąd duża strata czasowa. Mimo pecha jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa, które chcielibyśmy utrzymać także jutro. Nasz samochód prowadził się chyba nawet lepiej niż bolid Formuły 1. Widać świetną pracę całego Zespołu, któremu chciałbym serdecznie podziękować, dołączając najlepsze życzenia urodzinowe dla Roberta i Bercika.

Kamil Heller:

Pierwsza pętla poszła nam bardzo dobrze, szczególnie zadowoleni byliśmy z najdłuższego oesu. Na nocnych próbach także jechało się świetnie. Niestety na ostatnim odcinku dnia już na początku złapaliśmy kapcia, co przekreśliło nasze szanse na wysoką lokatę. Musieliśmy szukać miejsca na zmianę koła, a ofiarni słowaccy kibice chcieli nam pomóc, ale nieświadomie niestety trochę nam przeszkodzili. I choć wynik nie jest okazały, jesteśmy zadowoleni z tego dnia i czekamy na jutrzejszy, aby pokazać się z jeszcze lepszej strony.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

R ajd Świdnicki Krause | Pojadą 123 załogi!

Rajd Świdnicki Krause | WRC na Świdnickim?

Rajd Świdnicki Krause | Jubileusz ze ściganiem po mieście

Więcej o:
Copyright © Agora SA