Rajd Świdnicki Krause | Pojadą 123 załogi!

To pozytywne zaskoczenie dla wszystkich fanów motorsportu! Aż 123 załogi w trzech klasyfikacjach zgłosiły się do udziału w 40. Rajdzie Świdnickim - Krause. Najdłuższa i najciekawsza jest lista 2. rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obecność 20 czteronapędówek, Skoda Fabia WRC i bogata klasa historyczna

Pierwszy numer startowy otrzymali dwukrotni Mistrzowie Polski Kajetan, liderzy tegorocznej klasyfikacji Kajetanowicz i Jarosław Baran, którzy wystawili Subaru Impreza R4.

Z dwójką pojadą Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski, którzy przesiadają się do Subaru Imprezy R4.

Trzeci numer mają Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek w Peugeocie 207 S2000. Za nimi ustawieni są Wojciech Chuchała i Kamil Heller (Subaru Impreza N4) oraz Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski (Peugeot 207 S2000).

Będzie WRC

Auta klasy  Super 2000 zgłaszają też Maciej Rzeźnik i Jarosław Kołtun. Powracający w tym sezonie na rajdowe trasy Mariusz Małyszczycki zgłosił Mitsubishi Lancera Evo IX. W Lancerach pojadą także debiutanci Marcin Gagacki i Felix.

Kibice mogą liczyć także na popisy na trasie Mariusza Steca i jego "enkowego"  Evo RS. Po przerwie na oesy Imprezą wracają Marcin Bełtowski i Paweł Drahan.

Niewątpliwą trakcją będzie pojawienie się Skody  Fabii WRC Jacka Ptaszka, którego pilotem jest Daniel Leśniak. Do klasy Open  dołączą Impreza Andrzeja Kopera i Lancer Pawła Tomaszka.

Jadą puchary i historyki

Listę zgłoszeń wzbogaca 7 pucharowych Fiest. Obsadę "ośki" uzupełniają m.in.  Citroeny DS3 R3 Janka Chmielewskiego, Radosława Raczkowskiego i Szymona Kornickiego oraz renault Clio R3 Aleksandra Zawady.

Aż 15 załóg startuje w klasie historycznej, ponad połowa to uczestnicy Opel Cup. Do sześciu Astr dołączą Kadett Łukasza Ryznara i Corsa Artura Gilewskiego. Emocje budzi powrót Tomka Kramarczyka.

Murowanymi faworytami wśród historyków są jest jednak Virnik z Michałem Majewskim i ich BMW M3. Listę zamyka FSO 125p Dariusza Nowickiego.

Zobacz pełną listę zgłoszeń RSMP

53 w drugiej i 13 w trzeciej

W RPP zgłosiły się 53 załogi. Czołowe pozycje, rozpoczynające się od numeru 101 otrzymały najszybsze załogi z Rajdu Lotos - Damian Tomala i Mateusz Martynek (Honda CivicType R), Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski (Citroen C2), Błażej Kochańczyk i Bartłomiej Kwiatek (Honda Civic).

Zobacz pełną listę zgłoszeń RPP

Trasę zamknie 13 załóg jadących bez pomiaru czasu, w klasyfikacji Rajdowego Debiutu.

Zobacz pełną listę zgłoszeń RD

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Abu Dhabi Desert Challenge | Przygoński szósty. Dąbrowski wygrał Open

Rajd Świdnicki Krause | WRC na Świdnickim?

Rajd Świdnicki Krause | Jubileusz ze ściganiem po mieście

Więcej o: