Kajto i Bębenek wspierają Hospicjum

Kajetan Kajetanowicz i Michał Bębenek włączyli się w pomoc dla Hospicjum im. Jana Pawła II. W sobotę, 14 kwietnia, na balu charytatywnym na rzecz placówki będzie można wylicytować m.in. jazdę na prawym fotelu kierowcy Platinum Rally Team i rękawice, w których tytuł Rajdowego Mistrza Polski w 2011 roku wywalczył Kajto

Załoga Platinum Rally Team, w barwach której startują Michał i Grzegorz Bębenkowie na aukcję charytatywną na rzecz  Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu podarowała voucher na co-drive w Peugeocie 207 Super 2000. Choć załoga pochodzi z Bochni, to natychmiast włączyła się w pomoc dla dolnośląskiej placówki, prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu .

Region wałbrzyski znamy doskonale, bo często mamy okazję przyjeżdżać tam na rajdy. Czujemy się związani z rajdowym zagłębiem, bo przecież co roku  ścigamy się tam m.in. na Rajdzie Świdnickim i Dolnośląskim. Jeśli tylko przejażdżka na moim prawym fotelu może wesprzeć szczytny cel, to bardzo nas to cieszy - mówi nam Michał Bębenek, którego celem jest w tym sezonie pierwsza trójka w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Bracia Michał i Grzegorz Bębenkowie  w RSMP  zadebiutowali  w 1998 roku w Kłodzku, podczas Rajdu Zimowego. Startowali wtedy Fiatem 125p. Przez lata sympatyczny team jeździł VW Golfem II, Oplem Kadettem gr. N, Renault Clio Williams gr N, Renault Megane gr. A, Toyotą Corollą WRC, wszelkimi ewolucjami Mitsubishi Lancera, a nawet Citroenem C2 R2 Max!

Ich najważniejsze osiągnięcia to czterokrotne pierwsze i drugie wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej RSMP oraz wiele tytułów mistrzowskich w klasach, w których rywalizowali. W tym sezonie mają w planie pełny cykl Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kajto daje rękawice

Ze wsparciem dla aukcji na rzecz hospicjum pospieszyła również załoga Lotos Dynamic Rally Team. Kajetan Kajetanowicz podarował swoje rajdowe rękawice, w których w 2011 roku wywalczył drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski.

Cały miniony sezon był dla nas bardzo udany. Do każdego rajdu ciężko się przygotowywaliśmy, podczas żadnej rundy nie brakowało emocji. Były lepsze i gorsze chwile, ale osiągnęliśmy cel - mówił Kajto po bardzo zaciętej rywalizacji i wielu nieoczekiwanych zwrotach akcji, w siedmiu rundach, na ponad osiemdziesięciu odcinkach specjalnych i po pokonaniu ponad tysiąca kilometrów oesowych.

Obecnie Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, po wygraniu Rajdu Lotos Baltic Cup,  prowadzą w klasyfikacji generalnej RSMP.

Szczegółowe informacje o Hospicjum im. Jana Pawła II na stronie Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej  Oddział w Wałbrzychu.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Abu Dhabi Desert Challenge | Przygoński szósty. Dąbrowski wygrał Open

Rajd Świdnicki Krause | WRC na Świdnickim?

Zdjęcia i film | Ken Block szalał na Sottozero

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.