Rally Presov | Chuchała trenuje przed Świdnickim

Rally Presov, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia, rozpocznie rajdowy sezon u naszych południowych sąsiadów. Ze specyficznymi trasami ponownie zmierzą się Wojtek Chuchała i Kamil Heller. Reprezentanci Lotos - Subaru Poland Rally Team na Słowacji będą bronić tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji samochodów produkcyjnych

Zawody z bazą w trzecim co do wielkości mieście Słowacji będą stanowić dwie rundy mistrzostw tego kraju. W harmonogramie znalazło się 10 oesów o łącznej długości przeszło 165 kilometrów.

Podczas piątkowego etapu zawodników czeka sześć prób, a część z nich zostanie rozegrana już po zmroku. Na sobotę przewidziano natomiast cztery odcinki specjalne. Ze specyficznymi trasami ponownie zmierzą się reprezentanci LOTOS - Subaru Poland Rally Team, Wojtek Chuchała i Kamil Heller, którzy będą bronić tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji samochodów produkcyjnych.

Wojtek Chuchała:

Rally Presov i słowackie oesy zawsze bardzo miło wspominam. Rok temu zajęliśmy tam drugie miejsce, a finalnie zostaliśmy mistrzami Słowacji w "ence". Będziemy walczyć o możliwie najlepszy wynik, a co więcej, możemy potrenować przed Rajdem Świdnickim. Już się nie mogę doczekać, żeby złapać rajdowe tempo na asfaltowym odcinku i poczuć te wszystkie przeciążenia, wgniatające w fotel. Bardzo miło byłoby zobaczyć wielu polskich kibiców, którzy na pewno dopingowaliby nas do szybkiej i efektownej jazdy.

Kamil Heller:

Tydzień przed Rajdem Świdnickim wystartujemy w Rally Presov, który otworzy zmagania w słowackim czempionacie. W ubiegłym roku osiągnęliśmy w nim bardzo dobry wynik, więc tym razem również postaramy się pojechać szybkim, niekoniecznie treningowym tempem. Mamy nadzieję, że będzie to dobry wstęp do kolejnych asfaltowych rajdów, czekających nas w tym sezonie. Zapraszamy na słowackie odcinki specjalne wszystkich spragnionych rywalizacji kibiców.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Abu Dhabi Desert Challenge | Przygoński szósty. Dąbrowski wygrał Open

Rajd Świdnicki Krause | WRC na Świdnickim?

Zdjęcia i film | Ken Block szalał na Sottozero

Więcej o:
Copyright © Agora SA