Rajd Świdnicki Krause | Jubileusz ze ściganiem po mieście

Korzenie tego rajdu sięgają aż 1972 roku! W jego historię trwale wpisały się zakłady "Elmot", a teraz tworzy ją firma "Krause". Automobilklub Sudecki zdradził plany na tegoroczny  Rajd Świdnicki Krause, który zaplanowano na 20-22 kwietnia. Będą to jubileuszowe 40. zawody. Impreza tradycyjnie przyciągnie w nasze strony najlepszych rajdowców, a superoes w Świdnicy może obejrzeć nawet ok. 20 tysięcy kibiców!

Jeszcze nie wiadomo, kto wystartuje w 40. Rajdzie Świdnickim Krause, bo lista zgłoszeń otwarta została dopiero w poniedziałek, 19 marca. Na deklarację udziału w zawodach, rajdowcy będą mieli czas do  6 kwietnia.

Jednak już teraz można spodziewać się, że do Świdnicy przyjadą  najszybsi kierowcy w kraju. Z pewnością nie zabraknie dwukrotnego Mistrza Polski Kajetana Kajetanowicza, Michała Bębenka, Grzegorza Grzyba  czy Tomasza Kuchara.

O frekwencję nie ma co się obawiać, bo tegoroczne ściganie znów połączy dwie kategorie: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski i Rajdowy Puchar Polski (tzw. druga liga). Na trasie powinno pojawić się około stu załóg.

Start i meta w Rynku

40. Rajdzie Świdnickim Krause ruszy ze świdnickiego Rynku w piątek, 20 kwietnia  o godz. 17:45. Zaraz potem załogi dwukrotnie przejadą widowiskowy superoes w centrum Świdnicy, którego trasa  wzorowana jest na ulicznym, kultowym odcinku sprzed wielu lat.

Zobacz trasę ulicznego odcinka w Świdnicy

 

W sobotę i niedzielę do pokonania będzie po 6 oesów w dwóch pętlach. Pierwszego dnia postawiono na Lubachów - Walim, Srebrną Górę - Jodłownik i Kamionki-Jawornik. Drugi etap to Jawornik-Ludwikowice, Ludwikowice-Kamionki, Jodłownik-Srebrna Góra.

Meta w Rynku, baza zawodów i park serwisowy na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ( obok lodowiska).

Zobacz film promujący 40. Rajd Świdnicki Krause

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Italian Baja | Ruta ma debiut za sobą. Małysz bez mety

Italian Baja | Kuba Przygoński trzeci

Małysz sam pokieruje karierą

Więcej o:
Copyright © Agora SA