Italian Baja | Przygoński dakarowym motocyklem w terenie

Kuba Przygoński, motocyklista Orlen Team, wystartuje w pierwszej, tegorocznej eliminacji Pucharu Świata FIM - Italian Baja. Rajd odbędzie się w okolicach włoskiej miejscowości Pordenone w dniach 16 - 18 marca. W barwach Orlenu w zawodach wystartuje też  Szymon Ruta, który debiutuje w rajdach terenowych w  Toyocie Land Cruiser

Motocyklista Orlen Team Jakub Przygoński w zbliżającym się rajdzie pojedzie nietypowym dla tej charakterystyki rywalizacji dakarowym motocyklem KTM 450 Rally.

Dla Kuby Italian Baja jest drugim startem w tym roku. Włoska baja to jednocześnie bardzo ważny trening przed rozpoczynającym się już 30 marca - rajdem Abu Dhabi Desert Challenge - sezonem Mistrzostw Świata w rajdach terenowych Cross-Country.

Zbliżające się eliminacje Pucharu Świata we Włoszech to świetny początek całego sezonu rajdowego - oprócz walki o dobre miejsce będzie to również doskonała okazja do rozgrzania się oraz ponownego przyzwyczajenia się do motocykla i wypracowania optymalnego rajdowego tempa. Dwa tygodnie później startuję w Abu Dhabi Desert Challenge - ten rajd będzie już dłuższy i w bardziej dakarowym stylu. Pustynia o wiele lepiej znosi tak duże i ciężkie maszyny jak KTM 450 Rally - powiedział Kuba.

Terenowy debiut Ruty

W tegorocznym Italian Baja weźmie również udział Szymon Ruta, należący do ekipy samochodowej Orlen Team. Start w tych eliminacjach będzie dla kierowcy debiutem w rajdach terenowych.

Dotychczas Szymon uczestniczył w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy, gdzie zwykle pokonywał krótkie i szybkie odcinki specjalne. Rajdówka Szymona to czteronapędowa Toyota Land Cruiser klasy T2.

Mocna polska obsada

Nazwiska, które pojawiły się na liście startowej Italian Baja świadczą o tym, że walka będzie wyjątkowo zacięta, a poziom umiejętności zawodników bardzo wysoki. W rajdzie weźmie udział trzech zwycięzców wcześniejszych edycji Pucharu - Khalifa Sultan Al Motaiwi, Boris Gadasin oraz Jean-Louis Schlesser.

Na włoskich trasach pojawi się także wielu Polaków - oprócz załogi Orlen Team wystartują m.in. Adam Małysz z Rafałem Martonem, czy też aktualny Mistrz Polski T2 - Paweł Molgo. Zawody będą inauguracją sezonu rajdowego 2012.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Małysz sam pokieruje karierą

Rajd Meksyku | Kościuszko dalej liderem PWRC

Ruta celuje w Dakar?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.