Dobrowolscy teraz budują rajdówki

Mistrzowie Polski w Rajdowym Pucharze Peugeota i wielokrotni wicemistrzowie w klasach  Marcin i Michał Dobrowolscy chwilowo na haki odwiesili rajdowe kaski. Teraz rodzinny team skupia się na budowie profesjonalnych samochodów wyczynowych do  rajdów, wyścigów, rallycrossu oraz streetracingu. Auta ścigają się nie tylko w Polsce, znaczna ich cześć trafia do Skandynawii

Bracia Marcin i Michał Dobrowolscy swój pierwszy poważny start zaliczyli  w 2000 roku na Rajdzie Świdnickim. Zaczęli dość ostro - od dachowania na pierwszym odcinku specjalnym.

Nie mieliśmy doświadczenia, a byliśmy strasznie napaleni na jazdę. Można powiedzieć, że zgubiła nas presja startu na własnym terenie - opowiada kierowca Marcin Dobrowolski, dziś doświadczony rajdowiec i magister inżynier po Politechnice Wrocławskiej, pod którego okiem powstają profesjonalne samochody wyczynowe do motorsportu.

Jednak trudne początki, szybko obrodziły w sukcesy. Marcin, pilotowany przez młodszego o 3 lata brata Michała, zaczął triumfować na oesach w swojej klasie. Rodzinny team ma na koncie m.in.  W klasie N0 wicemistrza Polski (2000r.) i II wicemistrza (2001r.), Mistrza Polski w Rajdowym Pucharze Peugeota (2007r.) i II wicemistrza (2006r.).

W 2008 roku zespół rozpoczął swą przygodę z Citroenami C2. Bracia od razu wywalczyli wicemistrza w C2R2 Challenge i w klasie A6. Rok później zajęli drugie miejsce w Citroen Racing Trophy, utrzymując pozycję wiceliderów w A6. Sezon 2010 zaczął się dla nich wyjątkowo słabo, bo od awarii i nie należał do udanych.

Potem przemyśleliśmy swoją sytuację, dość trudną w obliczu jednoczesnych kłopotów ze sponsorami. Postanowiliśmy skupić się na pracy zawodowej i mocno zaangażowaliśmy się w pracę w firmach założonych przez rodziców: Dobrowolski Transport i Dobrowolski Motorsport, które siedzibę mają w Świdnicy  - nie kryje Marcin.

W tym roku Marcin Dobrowolski będzie regularnie pojawiał się na rajdach, ale nie w roli zawodnika. Jego firma obsługuje m.in. Citroena C2 załogi Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski z Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. Team ma w planie cały cykl startów w rajdowym Pucharze Polski.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Ruta celuje w Dakar?

Leszek Kuzaj raniony nożem

Oleksowicz zapunktował w SWRC

Więcej o: