Moto.pl mierzy w generalkę!

Kolejne sukcesy załogi Moto.pl! V rundę 4Turbo Motul Cup Piotr Sielicki i Andrzej Filipek wygrali w klasie II, a w generalce zwodów sklasyfikowano ich na 6. miejscu. Nasi zawodnicy w swoim Citroenie Saxo pokonali 15 załóg w Subaru Imprezach i Mitsubishi Lancerach Evolution. Wynik  pozwolił  umocnić się teamowi na prowadzeniu w stawce

Gdy wydawało się, że V runda  4Turbo Motul Cup odbędzie się już w wiosennych warunkach, w nocy poprzedzającej start, pogoda sprawiła zawodnikom niespodziankę i trasy znowu pokryła warstwa śniegu i  lodu.

Na Służewcu jak zwykle pojawiła się grupa licząca około 50 załóg. Klasa II, w której startuje nasz zespół - Moto.pl Rally Team, liczyła tym razem 7 aut. Piotr Sielicki i Andrzej Filipek po przygodach na ostatniej rundzie rywalizację zaczęli dość spokojnie. Taka jazda pozwoliła najpierw na zajęcie drugiego miejsca w klasie i 23 w generalce.

Drugi przejazd był już o wiele szybszy. Czas 2:00:70 był pierwszym w klasie II i 6. w klasyfikacji łącznej odcinka. Do zwycięskiej załogi w Subaru Legacy przygotowanym do startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Piotrek i Andrzej stracili tylko 5 sekund.

Równie dobry przejazd kolejnej próby poskutkował 1 miejscem w klasie i 7 w klasyfikacji generalnej odcinka. Przed startem do ostatniej próby część zawodników zaczęła zmieniać opony na letnie bądź docięte slicki. Nasza załoga pozostała przy specyfikacji zimowej, gdyż zbudowana wcześniej przewaga na drugą załogą w klasie pozwalała na kontrolowanie  sytuacji.

Pozostało jedynie pojechać swoim tempem i dowieść wynik do mety. I gdy wydawało się, że tak będzie na przed ostatnim zakręcie, przy lewym cięciu, paradoksalnie uszkodzeniu uległa prawa przednia opona. Poza kilku sekundową stratą zespół Moto.pl Rally Team szczęśliwie osiągnął metę i uzyskał bardzo dobry wynik. 1. miejsce klasie i 6. w klasyfikacji generalnej (nie licząc załóg w klasie Gość, która nie jest klasyfikowana).  

Tym samym Piotrek z Andrzejem w swoim Citroenie Saxo pokonali 15 załóg w Subaru Imprezach i Mitsubishi Lancerach Evolution. Wygrana w klasie II i zdobycie kolejnych 12 punktów do klasyfikacji cyklu 4Turbo Motul Cup pozwoliły umocnić się na prowadzeniu.

Bardzo, bardzo, bardzo cieszymy się z tego wyniku. Po mało przyjemnych przygodach podczas poprzedniej rundy udało nam się powrócić w dobrym stylu. Nie ukrywam, że dzisiejszy wynik jest dla nas trochę zaskakujący bo plan na ta rundę był taki, żeby bez zbędnego ryzyka zameldować się na mecie i dowieść ważne dla nas punkty do klasyfikacji sezonu. Tempo, szczególnie na drugim i trzecim odcinku specjalnym było jednak na tyle dobre, że wygraliśmy klasę i to co najbardziej nas zdziwiło jesteśmy bardzo wysoko w generalce zawodów. Oczywiście nie obyło się bez rajdowych przygód i odrobiny stresu z powodu uszkodzonej opony na przed ostatnim zakręcie rajdu ale chyba nigdy nie może być tak, że wszystko jest w 100% idealne. Po ostatnim serwisie Saxo spisywało się dzisiaj super i mamy nadzieje, że tak już będzie do końca rywalizacji w 4Turbo Motul Cup. Oczywiście nie powinno nas zabraknąć na starcie kolejnej rundy. Do zobaczenia!- powiedział Piotr Sielicki.
Było szybko! Oczywiście jeszcze dużo pracy przed nami, żeby jeździć idealnym torem jazdy i nie popełniać błędów ale widać, że radzimy sobie co raz lepiej. Tak jak powiedział Piotrek nie zakładaliśmy dzisiaj walki na 100% ale okazało się, że jeżeli trochę przyciśniemy to możemy robić czasy w czołówce całych zawodów. Dziękujemy organizatorom cyklu i naszym konkurentom, których szybkie tempo wpływa też na nasz rozwój - dodał Andrzej Filipek.

Załoga Moto.pl Rally Team podczas poprzedniej, IV rundy  4Turbo Motul Cup na warszawskim Służewcu ( 12 lutego 2012 r.)

 

Redakcja

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Azorów | Mikkelsen i jego hat-trick

Rajd 100 Acre Wood | Hołek i Wiślak podbijają USA

Rajd Vorumaa Talveralli | Rzeźnik ósmy w Estonii

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.