RSMP | Peugeot stawia na Grzyba

W najbliższy weekend Peugeot Sport Polska Rally Team rozpocznie swój siedemnasty sezon w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W tym roku barwy zespołu reprezentować będą ponownie Grzegorz Grzyb z Danielem Siatkowskim w Peugeot 207 S2000

Będzie to trzeci wspólny sezon Grzegorza Grzyba i Peugeot Sport Polska, a drugi za kierownicą Peugeot 207 S2000. Plany zespołu zakładają udział w pełnym cyklu Mistrzostw Polski. Przygotowaniem oraz serwisem samochodu rajdowego zajmie się ponownie znana na naszym rynku węgierska firma TRT Tam?sa Tagai'a.

Grzegorz Grzyb:

Cieszę się, że zaczyna się nowy sezon. Ale jeszcze bardziej się cieszę, że będę w nim kontynuował fantastyczną przygodę z Peugeot Sport Polska. W 2011 roku przeżyliśmy razem wiele wspaniałych chwil. Teraz czekają nas kolejne. Mam nadzieję, że będą to nie tylko wspaniałe chwile, ale i wspaniałe wyniki. Zaczynamy od Lotosu - świetne trasy, rajdowa pogoda i warunki, które lubi chyba każdy kierowca rajdowy.

Daniel Siatkowski:

Nie mogę się doczekać pierwszego rajdu. Bardzo mi miło, że dalej będę jeździł z "Grzybkiem". Na początek Trójmiasto. Impreza, do której mam słabość ze względu na wyjątkowe trasy, świetnych organizatorów i niepowtarzalny klimat, który tam panuje."

Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska:

Po nieco "rozgrzewkowym" poprzednim sezonie, w którym Grzegorz Grzyb uczył się nowego dla siebie samochodu, a także rozpoczęliśmy współpracę z rajdową stajnią TRT, w tym zamierzamy już walczyć o najwyższe laury! Przed nami pierwszy sprawdzian, czyli Rajd Lotos Baltic Cup, który zapowiada się prawdziwie zimowo. Cieszymy się, że poza naszą załogą na starcie pojawią się jeszcze dwie inne w Peugeot 207 S2000: bracia Bębenkowie oraz Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem. Zapowiada się ciekawa walka!

Pierwsza eliminacja krajowego czempionatu, 8. Rajd Lotos Baltic Cup, rozpocznie się honorową ceremonią startu w piątek, 17 lutego o godz. 18:30. Godzinę później rozegrany zostanie pierwszy odcinek specjalny - wewnątrz i na zewnątrz hali Ergo Arena, przez którą przebiega granica między Gdańskiem i Sopotem.

Także w tej hali będzie zorganizowany park serwisowy oraz ceremonia mety. W sezonie 2012 wydłużona została minimalna długość odcinków specjalnych i w związku z tym organizator przygotował aż 183 kilometry, podzielone na 13 "oesów".

Rajd będzie rozgrywany na szutrowych odcinkach, które z uwagi na porę roku przykryte będą na tyle grubą warstwą śniegu, że samochody rajdowe będą mogły używać opon wyposażonych w kolce. Pierwsza załoga wjedzie na metę w niedzielę o godzinie 17:30.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Kajetanowicz i Kościuszko walczą o mistrzowskie tytuły

RSMP | Bębenki uzbrojone w Peugeota!

Hybryda Audi zadebiutuje w Le Mans

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.