Kajetanowicz i Kościuszko walczą o mistrzowskie tytuły

Załogi startujące w barwach Lotos Dynamic Rally Team odkryły karty! Ich plan na ten sezon to zdecydowana walka o mistrzowskie tytuły. Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak, jako jedyna polska załoga w Mistrzostwach Świata, zamierzają wygrać klasyfikację PWRC. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran mają w planie sięgniecie po trzeci z kolei tytuł Mistrzów Polski

Siedem emocjonujących i wymagających rund rozgrywanych na przestrzeni 10 miesięcy, co najmniej 1200 oesowych kilometrów, Subaru Impreza i jeden mistrzowski duet głodny rywalizacji. Tak zapowiada się sezon 2012 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dla   Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana, reprezentujących  Lotos Dynamic Rally Team.

- Walka o trzeci tytuł mistrza Polski jest prawdziwym wyzwaniem i myślę, że osiągnięcie tego celu będzie wymagało jeszcze więcej wysiłku - tak jak u alpinistów każda wspinaczka, nawet na tej samej drodze, jest inna, bo inne są warunki, inni jesteśmy my sami - mówi Kajetan Kajetanowicz, który w najbliższy weekend podczas Rajdu Lotos Baltic Cup zamierza triumfować po raz trzeci z rzędu.

Druga załoga w teamie Lotosu  Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zapowiada walkę o tytuł mistrzowski w PWRC.

- Przed nami 5 startów rozgrywanych na trzech kontynentach. Za nami bardzo udany start w Rajdzie Monte Carlo, gdzie musiałem jechać kierując się bardziej rozumem, niż sercem. Niewiarygodna loteria oponiarska, niespotykane w Polsce rozwiązania slik + kolec i przez 5 dni jazda z duszą na ramieniu. Nie zawiedziemy również polskiej publiczności i wystartujemy we wrześniu w Rajdzie Polski i ponownie postaramy się zaskoczyć naszych fanów widowiskową jazdą w Rajdzie Barbórki - powiedział podczas konferencji prasowej Michał Kościuszko, który na ma już na swym koncie wicemistrzostwo świata w klasyfikacji PWRC w sezonie 2011.

Kierowca nadal będzie korzystał z samochodu Mitsubishi Lancer Evo X, obsługiwanego przez włoskiego tunera RalliArt Italy.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

RSMP | Trzeci tytuł dla Kajetanowicza?

RSMP | Bębenki uzbrojone w Peugeota!

Hybryda Audi zadebiutuje w Le Mans

Więcej o:
Copyright © Agora SA